z

         

    30
              20
      Horácovo akvárium       60
     

                 aneb historie a současnost všelikého mého pinožení se v akvaristice

    20
                    |   MAPA STRÁNEK   |   O WEBU   |   HOME   |         30
              20
     

                                    © 2004-3004  Jiří Horáček

      30
             

30

                 

   |   ÚVOD   |   MOJE AKVÁRKA   |   LITERATURA   |   ODKAZY   |   ČLÁNKY   |   ATLASY   |   PORADNA   |   KNIHA NÁVŠTĚV   |   RŮZNÉ   |   NOVINKY   |  

                 
24 40 40 546 114 232 40 40 24
     
 

   |   nekomerční stránky   |   komerční stránky   |   konkrétní pojmy a problémy   |   inspirace   |  

 
 

komerční stránky

 
     
24 1052/20 24
24 1052/20 24
 

   |   rostliny   |   výroba akvárií   |   technika a chemie   |   obchody   |   různé   |  

 
     
       
 

■  rostliny

 
       
       
 

 
Aqua-Daho
_____Pěstírna (nejen) akvarijních rostlin. Možnost objednávky i po internetu.
_____Výběr dle katalogu (pěkné fotografie). Bohužel, nabízena je i spousta terarijních rostlin, které v akváriu moc dlouho nevydrží. Nepoučený začátečník tak může zbytečně vyhodit spousty peněz.
_____Dodávka poštou nebo jako spěšnina vlakem do 24 hodin.
_____Na serveru www.akvarista.cz (i jinde) je tato firma v komentářích akvaristů velmi chválena. Kladně je hodnocena především rychlost, ochota a to, že většina rostlin nemá problém s aklimatizací.
_____
sídlo: Vikýřovice - okr. Šumperk
 
       
       
       
 

 
Aqua design amano co., czech & slovak republic  
_____
eshop: Japonský luxus bez kompromisů. Hezkej slogan. Akorát ty ceny ... mi nějak neštymujou s obvyklou výší českých platů. :o) ... Jasně, k luxusu patřej i luxusní ceny. Jenomže, co s tím tady - v Český republice? ... Protože dát za filtr 46.400,-Kč ... no nevim, nevim :o) ... těch 46 táců bych možná ještě dal ... ale 46.400 ... to už je prostě moc. :o))) ...
_____Další úlet, kterej mě celkem zaujal, jsou nůžky za 3855,- ... to je přece nehoráznost, chtít za nůžky víc jak 3800,- :o))) ... mějte rozum, lidičky :o) ...
_____
poznámka: eshop nenabízí rostliny (i přesto mi přišlo nejrozumější zařadit odkaz právě sem)
_____trocha inspirace: videa zachycující založení největšího přírodního akvária na světě (9000L) a Nature Aquarium Gallery v Niigatě, galerie nádrží IAPCL 2004-2010
_____další služby: realizace a servis akvárií (vč. mořských!), redesign starších nádrží, konzultace
_____
přidáno 9/2012
 
       
       
       
 

 
Aquascape (Adam Votava)
_____Akvaristika specializovaná na přírodní (nature či Amanovská), rostlinná a biotopní akvária.
_____odběrní místo-sklad zboží, showroom: Na vrchách 967/26, Praha 10-Uhříněves
_____eshop: rostliny (fantastická nabídka mechů!), krevetky, dekorace, substráty, osvětlení (Giesemann, Blau, ADA Solar), filtry, CO2, testy, hnojiva, léčiva, krmiva, akvária (vč. Optiwhite), literatura,  atd. atd. ...
_____další služby: realizace a servis akvárií, redesign starších nádrží, konzultace
_____
přidáno 9/2012
 
       
       
       
 

 
Fytosel (Jiří Sýkora)
_____"Vyhrazuji si právo nahradit rostliny, které momentálně nejsou na prodej, jinými rostlinami přibližně stejné cenové relace". To je jako kdyby tam napsal: "Objednejte si, co chcete - stejně vám pošlu to, čeho se potřebuju zbavit!" :o))) ... Nemám, co bych k tomu dodal :o))) ...
_____Edit (září 2012) : Ze stránek, které původně nabízely jen rostliny a klasické molitanové filtry - bublifuky (alespoň co si pamatuju), vznikl plnohodnotný akvaristický e-shop, nabízející i akvária, filtry, chemii, krmiva, literaturu atd. Rostliny ovšem zaměňují pořád ... takže děkuji, nezájem.
 
       
       
       
 

 
Helena Rindová - pěstírna Jaroměř
_____Jediná pěstírna, kterou jsem navštívil osobně (Jaroměř nemám zas tak daleko), takže nemám moc s čím srovnávat. Každopádně mě příjemně překvapilo, že spoustu rostlin pěstují submerzně. Není to velké, ale je vidět, že se tomu věnují a že to není jen o kšeftu. Pěstírnu jsem si prošel celou - přímo s majitelkou p. Rindovou. Bohužel - poprvé a naposled. Paní Rindová na podzim 2007 podlehla těžké nemoci. Pěstírna však pokračuje a dokonce vznikly i tyto stránky, na kterých je možné objednávat po internetu (dříve byl možný jen osobní odběr po předchozí telefonické dohodě). Jestli mohu posoudit, byla i znatelně rozšířena nabídka ryb.
_____Na jednom webu jsem zaznamenal jakési rozčarování nad množstvím a velikostí dodaných rostlin. Je nutné si uvědomit, co vlastně objednáváme - v Jaroměři platíte za jednotlivé lodyhy, v Aqua-Daho za košíček! Výsledná cena je plus mínus stejná.
_____Edit (září 2012): Stránky by si zasložily trochu víc (profesionální) péče ... katalog mi přijde dost odfláknutý, u spousty rostlin chybí fotografie, stávající fotky jsou dost mizerné kvality.
 
       
       
       
 

 
Karel Rataj, syn a otec - vodní rostliny
_____Pěstírna (nejen) akvarijních rostlin. Úplně nový katalog rozlišuje rostliny náročné, nenáročné a speciální. Většina terarijních rostlin kupodivu vymizela.
_____Novinka (!): Rostliny lze od listopadu 2005 objednat po i-netu (to to trvalo). Ceny jsou ovšem (v porovnání s Aqua-Daho) poněkud mastné :o(.
_____Objednat lze i štěrk (tzv. "Staré" a "Nové dno", Aquaclay ground), osvětlení (Blau, Giesemann, Ruwal), CO2-aparatury, filtry, reverzní osmozy, krmení, akvarijní testy a přípravky na úpravu vody.
_____Za zhlédnutí stojí též "Rubrika bulteriéra Toma", který vysloveně nemá rád Pelikány :o) ...
 
       
       
       
 

 
Pěstírna vodních a bahenních rostlin V.Hořánek & P.Gabriel
_____Katalog velmi důsledně rozlišuje rostliny vhodné a nevhodné do akvária. Velmi pěkné fotografie. Katalog není seznamem rostlin, které jsou právě k odběru. Není zde ceník, rostliny nelze objednat po internetu. Nutný osobní odběr (po předchozí telefonické dohodě).
 
       
       
   

[ zpět na začátek ]

 
       
 

■  výroba akvárií

 
       
       
 

 
Akvária Farda  (Odry)
_____Celkem přehledný ceník pro akvária (standardní, s vypouklým sklem, panoramatická, atd.), 3D pozadí (Juwel, Ramon a další), osvětlení (Akwalux, Alex), skříňky (70 druhů lamina nebo masiv) a komplety. Akvária jsou lepena do maximální délky 320cm a síly skla 19mm.
_____Zkušenosti jsou podle všeho různé - někdo si je chválí, někdo si stěžuje na nespolehlivost. Týká se to především nedodržování termínu dodávek a mizerné komunikace. Jakoby pro ně výroba jednoho akvária (byť větších rozměrů) nebyla dostatečně lukrativní zakázkou (?).
_____Pro srovnání : akvárium 200x60x60 cm /sklo 12mm/ pořídíte za 7.560,-Kč /vč. DPH/
 
       
       
       
 

 
Akvárium Pavlica (Uherský Ostroh)
_____Výroba akvárií ze skla AGC Glaverbel (klasický float i Clearvision /odpovídá sklu OptiWhite splečnosti Pilkington/), akvária Standard, Panorama (zkosené přední rohy), Delta. Terária.
_____Zakázková výroba akvarijních kompletů Elegant a Elegant Plus (mezi náma, nic moc, přijdou mi až příliš robustní), Osvětelení (Arcadia nebo klasické rampy). Katalog s cenami k dispozici.
_____Pro srovnání : akvárium 200x60x60 cm /sklo 12mm/ pořídíte za 8.518,-Kč /vč. DPH/
 
       
       
       
 

 
Cichlids Zídek (Hradec Králové)
_____http://cichlids.zidekhk.com/akvaria.htm  různé tvary nádrží, akvarijní kryty a skříňky (+ ceník) a vzorník povrchů skříněk (lamino)
_____http://cichlids.zidekhk.com/akvaria_ukazky.htm lepení akvária na zakázku doma, instalace a kompletace akvária, akvarijní komplety (fotogalerie).
_____Pro srovnání : akvárium 200x60x60 cm /sklo 12mm/ pořídíte za 9.389,-Kč /vč. DPH/
 
       
       
       
 

 
Farao
_____Výrobně-obchodní firma. Nabízí akvária, akvarijní komplety, osvětlovací kryty a pozadí. Možná je též výroba na zakázku. Firma je známá špičkovou kvalitou svých výrobků. Sídlí blízko Uherského Hradiště. Pokud vám to přijde z ruky, můžete si objednat skrze akvaristiku MIGA (Praha).
_____P.S. Popravdě řečeno, docela mi hnuli žlučí. Původně jsem měl mít akvárium přímo od nich, ale když došlo na otázku dopravy, bylo mi doporučeno, abych si pro něj přijel sám, protože firma TopTrans, která jim rozvoz zajišťuje, občas něco rozbije (na svých stránkách ovšem slibují dopravu až domů svými firemními vozy) Tož jsem to vzal přes MIGU. Praha je pro mě přece jen blíž. Dvě hodiny tam, dvě zpátky a akvárko bylo doma.
_____P.S.II Stránky momentálě nejsou přístupné (psáno 13.9.2006). Protože mě docela často žádáte o nějaký jiný kontakt na tuto firmu, tady ho máte: FARAO INTERNATIONAL s.r.o., Huštěnovice 373, 687 03  tel. +420 572 541 285, e-mail:  farao@uh.cz
_____P.S.III No sláva ... Farao má nové (a dokonce funkční :o) stránky !!! (ceník není k dispozici)
 
       
       
       
 

 
Sklorex (Brno)
_____Výroba a prodej akvárií i akvarijních kompletů (nabízený sortiment skříněk pod akvária se mi moc nelíbí, ale to je otázka vkusu). Podrobné ceníky akvárií (vč. doporučené tloušťky skla a hmotnosti prázdné nádrže). Záruka na lepené spoje 5 let. Výroba akvárií na míru. Firma je známá prvotřídní kvalitou svých akvárií, nicméně, za kvalitu se platí ...
_____Pro srovnání : akvárium 200x60x60 cm /sklo 12mm/ pořídíte za 9.743,-Kč /vč. DPH/
 
       
       
       
 

 
Zekia  (Uherské Hradiště)
_____Na stránkách najdete podrobný ceník různých typů akvárií, osvětlovacích krytů (stejný typ, který nabízí Farao), skříněk a pozadí. Výroba na zakázku (včetně lepení velkých nádrží u vás doma).
_____
Pro srovnání : akvárium 200x60x60 cm /sklo 12mm/ pořídíte za 7.747,-Kč /vč. DPH/
 
       
       
   

[ zpět na začátek ]

 
       
 

■  technika a chemie

 
       
       
 

 
Aquar
_____Chemie pro chovatele ryb. Testy. Přípravky na úpravu vody. Chemie vody podle biotopů. Přehled nemocí. (bude dokončeno)
 
       
       
       
 

 
Back to Nature
_____Krásné, úžasné, nádherné. Patrně nejlepší pozadí na trhu. Dokonale věrný a přirozený vzhled. Velmi plastické (nevhodné do akvárií s šířkou pod 60cm). Ceny jsou však naprosto šílené (20.000 žádnej peníz) - zde je ovšem nenajdete, buď musíte na stránky Sklorexu, nebo si napište o ceník panu Macenauerovi (výhradní dovozce). Na stránkách pana Sčuky (AkvaNet) jsem našel dost špatnou zkušenost s tímto pozadím. Jednalo se o mač "ancistrusi versus Back to Nature". Ancistrusi vyhráli. Blíže zde. Pokud chcete dělat hlavně do rostlin, tak jsou to samozřejmě vyhozené peníze - takovéhle pozadí si vychutnáte pouze tehdy, když je na něj pořádně vidět.
_____P.S. Česká verze stránek je docela slušně odfláknutá (o grafické úpravě ani nemluvě) a navíc poslední dobou moc nefunguje (většina obrázků nejde rozkliknout - zvětšit), ale nezoufejte. Opravdu lahůdkové fotografie těchto pozadí jsou na originálních stránkách  http://www.backtonature.se/.
 
       
       
       
 

 
Eheim
_____Firma, která kdysi začínala jako výrobce dětských hraček. Dnes je z ní výrobce hraček pro dospělé :o) - řadí se mezi značkové výrobce akvarijní techniky, ve které už celá léta určuje trendy jak ve funkčnosti, tak v designu. Ostatní firmy jí konkurují tak maximálně cenou, s kvalitou už je to horší, viz například f. Fluval. (Píšu, co jsem slyšel, vlastní zkušenost nemám).
_____Firma nabízí vnitřní i vnější filtry, čerpadla, dávkovače CO2 a další příslušenství. Nedávno spolkla firmu Jäger (topítka) a MP aquarien (akvarijní komplety). Jak  bylo řečeno, kvalita je skvělá, ovšem s cenami už to taková sláva není. Ne že bych na to neměl, ale dát jen za filtr cca 10.000, to už mi přijde tak trochu mimo mísu. Jako všechny stránky pana Macenauera, i tyto jsou bez ceníku - musíte se obrátit přímo na něj.
 
       
       
       
 

 
Juwel aquarium
_____Akvarijní komplety a příslušenství. Samozřejmě bez výroby na zakázku. Do akvárií je vestavěn (vlepen) vnitřní filtr. K osvětlení slouží vodotěsné rampy MULTILUX s elektronickým předřadníkem. Firma vyrábí též vlastní pozadí k nalepení do nádrže (v porovnání s Back to Nature je to ubohost, ale zase je docela levné).
_____Stolky pod akva se dodávají rozložené, montáž doma. Podle mě by to chtělo také nějaké výztuže, ale pan Macenauer tvrdil, že žádné reklamace v tomto směru nemají, tak nevím ... Každopádně alespoň díky za ispiraci - poněkud vylepšený model RIO 400 mám v obýváku. :o) ... a přišel mě asi na poloviční peníze ....
 
       
       
       
 

 
Macenauer
_____Domovská (nebo zastřešující - jak chcete) stránka pro cca dvacitku (!) firem, kterou na našem trhu zastupuje pan ing. Macenauer - jako výhradní dovozce či co. Můžete odtud pokračovat na stránky firem Eheim, MP - Aquarien, Juwel, Back to Nature atd...
_____Jinak pan Macenauer sídlí v Pardubicích  - Ostřešanech. Ochotně poradí a pomůže, to se musí nechat. Ceník celého sortimentu zasílá na požádání e-mailem.
_____Teď možná budu vypadat jako reklamní agent, ale musím ho pochválit i za naprosto perfektní a rychlé vyřízení reklamace (viz deník 1.3.2005).
 
       
       
       
 

 
Sera
_____Součástí stránek je internetový obchod - můžete přímo objednávat. V nabídce je obrovské množství krmiv (s těmi vlastně Sera začínala ... a jako první začala vyrábět lyofilizovaná krmiva), akvaristická chemie (hnojiva, testy /vč. pH-metru/, nej(h)různější přípravky na úpravu vody, léčiva, atd. atd. atd. ... člověk se až diví, že mu to bez všech těch "Sera-ček" vůbec funguje :o) ...
_____Dále je v nabídce technika (filtry - klasické bublifuky, kombinace čerpadlo + kostka biomolitanu, el. vnitřní filtry, vnější filtry), filtrační média (Sera siporax a další), kompresory, UV-lampy, topítka, odkalovače, CO2 aparatury, značkové zářivky v krásných obalech (od toho raději ruce pryč :o). Pochválit lze širokou nabídku náhradních dílů.
_____Celkem ucházející je nabídka 3D pozadí, k dispozici jsou i akvarijní komplety (vč. nanoakvárií), potřeby pro mořskou akvaristiku, jezírka a terária.
 
       
       
       
 

 
Tetra
_____Kdopak by neznal Tetru ... vždyť Tetraminem krmil už můj táta :o) ... Na stránkách není eshop, je to jen katalog nabízených výrobků - krmiva, akvaristická chemie /péče o vodu, testy, léčiva, atd/, filtry - vnitřní a vnější /Tetratec EX/, čerpadla, kompresory, topítka, různé doplňky pro údržbu atd. ... V nabídce jsou též (stejně jako u Sery) potřeby pro mořská akvária, jezírka, terária ...
_____poznámka: jen pro zajímavost, něco málo z historie firmy.
_____videoklip o instalaci filtru Tetra tec EX 700
 
       
       
   

[ zpět na začátek ]

 
       
 

■  obchody

 
       
       
 

 
Miga - akvaristika Praha
_____Akvaristické a chovatelské potřeby. Pan Maleček (majitel) je velmi trpělivý a ochotný (vlastní zkušenost - jen při mé první návštěvě jsem ho otravoval dobré 2 hodiny :o).
_____Akvaristika zprostředkovává zakázkovou výrobu akvárií, stolků i celých kompletů (vč. krytu). Dodací lhůta 2-4 týdny. Cena v akvaristice je pochopitelně o něco vyšší než přímo u výrobce (Farao) ale zase si pro to nemusíte jet skoro až na Slovensko :o) ...
 
       
       
       
 

 
Sklorex (Brno)
_____Výroba a prodej akvárií - viz odkaz výše. Prodej ryb i rostlin. Nabidka krásných 3D pozadí Back to Nature (včetně ceníku !!!). Zařízení pro reverzní osmózu Aqua Medic, CO2 sety (Dennerle, Sera), externí filtry (Eheim, Atman, Fluval, Tetra), atd. atd. atd. ...
_____http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-78  velmi zajímavý rozhovor s p.Šmerdou (majitel)
_____http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-79  exkurze s pohledem do zákulisí (fotoreportáž)
_____http://www.horacovoakvarium.cz/ ...  pár tmavých foteček z mého výletu :o)))
 
       
       
       
 

 
Vivarium
_____přidáno 9/2012, bude dokončeno
 
       
       
       
 

 
ZOO Braník
_____Akvaristika s největším výběrem akvarijních ryb v Praze. Přes 300 druhů  akvarijních ryb z tuzemska i z importu, raritní druhy, krevety, šneci a další, 2500 litrové výstavní akvárium s cichlami, terčovci, rejnoky a L-sumci.
_____Akvarijní písky, technika, akvária, velký výběr zkamenělého dřeva, kořenů, akvarijní rostliny, mražená i suchá krmiva a další. Realizace a údržba akvárií.
_____P.S: Jsou fakt dobrý ... osobně jsem si je testnul :o) ... Normálně jsem tam přišel ... a že chcu 20 malých skalár do koule ... a byl jsem odmítnut !!! Jinde by mi přidali ještě 3 závojnatky :o))) ...
 
       
       
   

[ zpět na začátek ]

 
       
 

■  různé

 
       
       
       
       
       
   

[ zpět na začátek ]

 
       
       
 

(poznámka : odkazy jsou řazeny abecedně, nikoliv podle kvality či návštěvnosti).

 
       
       
       
 

|  úvod  |  moje /staré/ akvárium  |  další /staré/ nádrže  |  literatura  |  odkazy  |  články  |  atlasy  |  poradna  |  kniha návštěv  |  různé  |  novinky  |

 
 

  |  COMEBACK 2016 moje /nové/ akvárium  a  další /nové/ nádrže  |  mapa stránek  |  o webu  |  home  |