z

         

    30
              20
      Horácovo akvárium       60
     

                 aneb historie a současnost všelikého mého pinožení se v akvaristice

    20
                    |   MAPA STRÁNEK   |   O WEBU   |   HOME   |         30
              20
     

                                    © 2004-3004  Jiří Horáček

      30
             

30

                 

   |   ÚVOD   |   MOJE AKVÁRKA   |   LITERATURA   |   ODKAZY   |   ČLÁNKY   |   ATLASY   |   PORADNA   |   KNIHA NÁVŠTĚV   |   RŮZNÉ   |   NOVINKY   |  

                 
24 40 40 546 114 232 40 40 24
     
 

novinky   Kompletní archiv všech aktualit   aneb   Historie a současnost webu

 
     
24 1052/20

24

24 1052/20 24
     
 

_____Upozornění: V následujícím textu jsou jednotlivé "novinky" (na rozdíl od titulní stránky) uspořádány sestupně. Chápu, že vzestupné uspořádání může někomu připadat praktičtější, já mu ale (zejména u delších textů) stále nemohu přijít na chuť. Takže sorry.

 
     
 

[  poslední záznam  ]

 
     
 

■  2004  

 
     
 

Čt, 2.9.2004  WEB : jak to všechno začalo
_____A je to tady - odedneška mám své vlastní webové stránky! Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Všechno to vlastně začalo už na gymnáziu, kde nás v rámci výuky matematiky učili programovat v  jazyce Basic na úžasných, supervýkonných počítačích IQ151. Ještě teď se celej vopupínkuju, když si vzpomenu na tu úžasnou grafiku. Jo, to bejvávaly časy ...
_____Potom přišlo studium na VŠChT v Praze a programování v jazyce Pascal. Na další škole se z "programátora" stal uživatel - seznámili mě s Windows, Wordem, Excelem atd.  Pravdou ovšem je, že pořádně dělat s Wordem mě naučila až má (tehdy budoucí) manželka - při psaní diplomové práce. A s internetem umím pracovat také jen díky ní. To Vás žádný školní "rychlokurz" typu 2 hodiny jednou za 14 dní nenaučí.
_____Teď už máme internet i doma, takže netrvalo dlouho a objevil jsem webové stránky pana Rosívala. Nápad prezentovat své akvárium a zkušenosti s ním na internetu mě doslova nadchl a ihned jsem po něčem takovém zatoužil. Vzhledem k tomu, že nám žena udělala z bytu tzv. chovnou stanici (chová somálské kočky) a začala pro ni tvořit i web, nebylo od tohoto přání k vlastní realizaci moc daleko. Ukázala mi, jak na to a výsledek už můžete posoudit sami.

So, 25.9.2004  AKVÁRIUM : už mám doma štěrk, písek i kameny
_____Břidlicový štěrk (v akváriu vypadá kouzelně) jsem si nasbíral v Jizeře kousek nad Hradskem, písek (Ratajovo "Nové dno") jsem koupil v ZOO centru  Trutnov a pár kamenů jsem dotáhl z řeky Úpy, která nám protéká 100m od domu. Tak to bychom měli. Teď ještě to akvárium ... :o)))

Ne, 7.11.2004  WEB : kompletní předělání stránek
_____Po dvou měsících oťukávání, zkoušení a hledání vhodného "layoutu" stránek jsem dnes definitivně skončil s rámy, s nimiž mě naučila dělat manželka. Nakoupil a naštudoval jsem totiž pár příruček pro začátečníky ohledně tvorby webu a dnes jsem se vydal právě touto cestou, tj. tmavé pozadí, na každé stránce hlavička s hlavním menu, text umístěný do "neviditelné" tabulky. Snad to bude k něčemu vypadat.

Út, 16.11.2004  AKVÁRIUM : Hasta la Vista, Farao !
_____Tímto jsem skončil s firmou FARAO. Po mnoha e-mailech a telefonátech, během kterých jsme se konečně dohodli, co a jak bude vypadat, jsem se dozvěděl, že bych si měl pro akvárium dojet sám (je to skoro až na Slovensku !!!). Jejich www-stránky však nabízejí dovoz akvária až domů - dokonce firemními vozy. Že by klamavá reklama? Adiós amigos!

Pá, 26.11.2004  AKVÁRIUM : technický stojan
_____Dnes mi přivezli kovovou kostru tzv. technického stojanu. Technický stojan mu říkám z toho důvodu, že v něm bude většina technického zázemí hlavní nádrže. Konkrétně cca 150 litrová nádrž (říkám jí pracovní), která bude sloužit k úpravě vody, dvě karanténní nádrže a krabice s různým akvaristickým haraburdím.

Út, 7.12.2004  AKVÁRIUM : akvárium je doma !!!
_____Dnes jsme byli s tchánem v pražské akvaristice MIGA vyzvednout akvárium. Zaplatil jsem zbývajících 50% ceny, doobjednal reflektory a tradá domů. Doma jsem ho netrpělivě rozbalil a pečlivě zkontroloval, jestli cestou nějak neutrpělo. Zaplaťpánbůh, všechno v pořádku. A je to. Konečně mám své vlastní akvárium. Alea iacta est. Kostky jsou vrženy.

Po, 13.12.2004  AKVÁRIUM : počet akvárií narůstá
_____Dnes jsem si v ZOO centru v Trutnově vyzvedl objednané "technické nádrže". Jedná se o tzv. pracovní nádrž (cca 150 litrů, 100x40x40cm) a 2 karanténní nádrže (30 litrů, 40x30x30cm).

Út, 14,12.2004  WEB : rozšíření deníku a nový přehled článků
_____Pro nový rok 2005 jsem vytvořil novou stránku, takže jsem musel předělat i menu pro deník. Přehled článků se stal nepřehledným :o), proto jsem jednotlivé články uspořádal do několika příbuzných témat.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2005  

 
     
 

Po, 24.1.2005  WEB : totální překopání odkazů
_____Osobní stránky jsem přejmenoval na nekomerční stránky a rozčlenil ji na podkapitoly prezentace nádrží, akva servery a ostatní. Také vznikla nová stránka konkrétní problémy, ve které budou odkazy roztříděny podle příslušných témat (např. nemoci, rostliny, ryby, řasy apod.). Myslím, že tím značně vzroste užitná hodnota této rubriky - velmi to urychlí vyhledání jakékoliv akvaristické problematiky na i-netu.

Út, 25.1.2005  AKVÁRIUM : kompletní komplet
_____Dnes mi konečně truhláři přivezli stolek pod akvárium. Spolu se stolkem přivezli i desku k rozložení váhy kompletu a regály do technického stojanu.

So, 5.2.2005  AKVÁRIUM : první ryby
_____Pochopitelně, jako naschvál, když jedu konečně kupovat ryby, tak nikde nemají ty, které chci. Pořídil jsem jen pancéřníčky a krunýřovce. Ne že by neměli skaláry nebo čichavce, ale nehodlám si pořídit obludárium (ryby byly v neuvěřitelně zuboženém stavu).

Ne, 6.2.2005  WEB : velká změna u rostlin
_____Stránka o rostlinách už byla příliš velká, takže jsem ji rozdělil na dvě části : Rostliny I (o prvním osázení nádrže) a Rostliny II (současné osázení nádrže s mapou a přehledem rostlin).  

So, 12.2.2005  AKVÁRIUM : zprovoznění akvária znovu odloženo
_____Po včerejším blbnutí (s novým čerpadlem EHEIM) až do časného rána jsem šel trochu do sebe a rozhodl jsem se, že velmi radikálně omezím práce na akváriu. Začátkem května mám dělat atestaci a ještě jsem na to nešáh. Poté, co nevyšly ty vánoce, chtěl jsem ho zprovoznit do konce března, ale raději se do toho pustím až po té atestaci. Jinak se nenaučím ani ň.       

Ne, 20.2.2005  WEB : rozšíření knihy účtů a nová stránka o chemii v akváriu
_____V knize účtů přibyly podkapitoly vyhozené peníze a dobrá investice. V sekci moje akvárium jsem přidal stánku chemie, kde bude přehled používaných testů vody a  způsoby její úpravy, přehled používaných hnojiv a léčiv.

Čt, 24.2.2005  WEB : interaktivní stránka
_____Z původně samostatné stránky kniha návštěv vznikla přidáním rubrik Horácova poradna  a ankety nová stránka s názvem interakce. Samozřejmě stále nelze zapisovat :o(. Přepisování hlavního menu na každé stránce bylo opravdu velmi kreativní a záživné :o). Doufám, že to bylo naposled.

So, 5.3.2005  WEB : vložena stránka "o mně"
_____V mírně ovíněném stavu jsem se nechal inspirovat Dvorixovými stránkami a vznikl z toho tento menší exhibicionistický úlet. Původně jsem to chtěl smazat, ale nakonec jsem to nechal být. Koneckonců, proč nebýt trochu osobní - jsou to přece osobní stránky, ne ? :o)

Ne, 10.4.2005  WEB : téměř kompletní předělání webu
_____S vyjímkou rubriky moje akvárium jsem zrušil všechna menu 2. úrovně (po kliknutí na odkaz v hlavním menu se otevřela stránka s dalším menu a teprve z něho jste se dostali na konkrétní stránku). Nyní se tato konkrétní stránka otevírá ihned a menu 2. úrovně je její součástí. Je to více "přátelštější vůči uživateli", který díky tomu nemusí tolik klikat. Samozřejmě, že jsem objevil Ameriku. To mi ovšem nikterak nezkalilo radost z toho, že jsem na to přišel úplně sám. Spolu s touto změnou jsem provedl výrazné "odžlucení" celého webu (žlutá už je v podstatě vyhrazena pouze pro nadpisy).

So, 30.4.2005  AKVÁRIUM : první nemoc
_____Dnes jsem v akváriu objevil hlístice. (P.S. 10.12.2005 : Podrobnosti o průběhu léčby viz  moje akvárium → problémy → choroby.)

St, 11.5.2005  AKVÁRIUM : konečně další ryby
_____V ZOO centru v Hradci Králové jsem konečně sehnal ampulárie s hnědou ulitou (koupil jsem posledních 5ks). Neviděl jsem je, ani nepamatuju - všude teď mají jen žluté goldeny. V akvaristice na velkém náměstí měli perleťáky (Trichogaster leeri). Vzal jsem 7ks.

Čt, 12.5.2005  WEB : stránka o nemocech
_____První nemoc, kterou jsem musel řešit,  mě přiměla k vytvoření samostatné stránky choroby v sekci moje akvárium - ryby. Myslím, že je to mnohem šikovnější, než kdybych měl tuto problematiku roztroušenou po celém deníku.

Ne, 10.7.2005  AKVÁRIUM : nosníky: část III.
_____Dnes jsem si z Harrachova dovezl úplně nové nosníky . Tím je snad celá lapálie s ukotvením akvária do zdi u konce.

Čt, 14.7.2005  AKVÁRIUM : stanoven den D
_____Dnes jsem si stanovil den, kdy slavnostně, za zvuku vítězných fanfár, vpustím první ryby do velkého akvária, čímž ho budu mít za definitivně založené. Bude to  pátek 2. září 2005. V tento den to totiž bude přesně rok, co jsem začal dělat na těhle stránkách.

St, 20.7.2005  AKVÁRIUM : mám neonky
_____Tak mám doma sto neonek. Šlo to všechno dost rychle - od objednávky uplynulo jen pár dní.  Ryby mi dovezl otec od svého známého.

So, 23.7.2005  AKVÁRIUM : první velká objednávka rostlin
_____Dnes jsem si na trutnovském vlakovém nádraží vyzvedl akvarijní rostliny od AQUA-DAHO. Objednal jsem především rostliny, které dlouhodobě nebyly (Didiplis diandra, Rotala wallichii). Dále rostliny, u kterých lze očekávat delší aklimatizaci z důvodu jejich emerzního pěstování (echinodory) a rychlerostoucí rostliny - pro rychlou úpravu kvality vody (Vallisneria asiatica, Hygrophila polysperma). Kompletní seznam objednaných rostlin viz  zde.

So, 6.8.2005  AKVÁRIUM : akvárium napuštěno !!!
_____Večer jsem s poněkud zvýšenou srdeční frekvencí a bledou tváří (krve by se ve mně nedořezal) konečně napustil velké akvárium. Nebudu zapírat, bál jsem se (a modlil), aby všechno dobře dopadlo. Ono vytopit lékárnu, to není zase tak moc velká legrace - ani když jste pojištění. Žádná katastrofa se naštěstí nekonala a já mohl jít (po několika hodinách kochání se) v klidu spát.

Út, 16.8.2005  AKVÁRIUM : další rostlinky od AQUA-DAHO
_____Dnes mi dorazila druhá zásilka rostlin od AQUA-DAHO (seznam viz zde).

So, 27.8.2005  AKVÁRIUM : třetí objednávka u AQUA-DAHO
_____Věřte nevěřte, stále mám málo rostlin. Nehodlám čekat půl roku, než se to všechno rozroste (pokud vůbec). Chci mít akvárium zarostlé od samého začátku. Proto další (již třetí) objednávka (seznam zde).

Pá, 2.9.2005  AKVÁRIUM : dokonáno jest
_____A je to tady !!! Jak jsem již psal, vybral jsem si toto datum jako den, kdy do akvária vpustím ryby, čímž ho budu mít za definitivně založené. Nejdřív šli čichavci a neonky, potom krunýřovci a nakonec - aby jim tam chudákům samotným nebylo smutno - i pancéřníčci. Aspoň na chvilku. Ať si zablbnou v pořádným akvárku - než je vyrazím za ničení rostlin nebo za zabordelení nádrže :o).

So, 17.9.2005  AKVÁRIUM : nové ryby
_____Dnes jsem v Jilemnici konečně sehnal deset skalárů amazonských (+2ks zdarma), čtrnáct teter konžských (k odběru pouze v párech :o( ) a sedm maličkých (velikost cca 2cm) ampulárií (opět s hnědou ulitou).

St, 2.11.2005  AKVÁRIUM : šnečí orgie
_____V pondělí jsem při krmení odklopil kryt a koukám jako blázen - na krycí desce je přilepen hrozen šnečích vajíček.

So, 12.11.2005  WEB : vložena stránka různé
_____Do hlavního menu přibyl další odkaz : různé. Znamenalo to předělat hlavní menu na všech stránkách. Opravdu úžasná a záživná práce. Hlavním důvodem pro vznik této stránky je plánované akvárium desperátů, které bude mít své vlastní osazenstvo a svou vlastní historii a tudíž by nebylo dobré mít informace o něm roztroušené po deníku hlavní nádrže. Neméně důležitým příspěvkem do této různorodé rubriky bude článek Co na to manželka (to jsem zvědav, co z toho vzejde :o).

Čt, 24.11.2005  WEB : vytvořena stránka o údržbě akvária
_____Do sekce moje akvárium přibyla nová stránka pojednávající o všem, co souvisí s údržbou akvária.

Ne, 27.11.2005  AKVÁRIUM : založeno akvárium desperátů
_____Tento víkend vyvrcholil velmi dlouho plánovaným přelovením pancéřníčků kropenatých alias thorakátů (2ks) do stopadesátky. Mám je rád, kluky fousatý, ale jsem příliš velký perfekcionalista, než abych si od nich donekonečna nechal devastovat akvárium. Tímto se tedy z tzv. pracovní nádrže, která měla původně sloužit k úpravě vody pro hlavní akvárium, stalo definitivně "akvárium desperátů", tedy akvárium pro ryby, které z různých důvodů nechci mít ve velkém, převážně na rostliny zaměřeném akváriu. Další osudy této menší nádrže můžete sledovat v sekci různéakvárium 150 litrů.

So, 10.12.2005  WEB : vytvořena stránka "moje akvárium - problémy"
_____Napadlo mě vytvořit extra stránku, kde by byly pohromadě všechny problémy, s kterými jsem se (coby akvarista) doposud setkal. Návštěvník webu se tak bude moci na jednom místě seznámit s tím, jak jsem řešil odvápnění šnečích ulit, řasy, nevyhovující čistotu vody apod. Zařadil jsem sem i kapitolu choroby v mém akváriu, která byla původně  v sekci "moje akvárium - ryby".

Ne, 17.12.2005  AKVÁRIUM : ryby - první redukce
_____Včera jsem (v rámci plánované redukce ryb) odlovil prvních 20 neonek (odvezl si je otec). Nevím, jestli jsem opravdu tak levej, ale byla to pěkná fuška. Až jednou budu chtít odlovit krunýřovce, tak abych si na to snad rovnou vzal den volna.

Čt, 29.12.2005  AKVÁRIUM : redukce skalár
_____Dnes jsem odlovil pět skalár do akvária desperátů. Ve velké nádrži jsem nechal jen šest nejhezčích kousků. Důvod : řežou se jako koně. Téměř všechny teď mají nějak poškozené ploutve. Odlovených kusů se hodlám co nejdřív  zbavit. Původně je chtěl otec, ale z toho sešlo, takže je pravděpodobně odnesu do akvaristiky.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2006  

 
     
 

St, 18.1.2006  WEB : odkazy - nejrozsáhlejší stránka mého webu?
_____O víkendu jsem se pustil do odkazů - hlavně jsem chtěl dotáhnout stránku "konkrétní problémy". Dnes už je středa a já stále ještě nejsem hotov - nějak se mi to vymklo z rukou. A to v podstatě jenom kopíruju složku "OBLÍBENÉ". Teprve teď jsem si uvědomil, kolik jsem toho už nashromáždil. Bez velmi pečlivého třídění by z toho byl totálně nepřehledný chaos.

Ne, 22.1.2006  WEB : moje první fotky !!!
_____O tomto víkendu jsem zkusil poprvé v životě sám fotit akva. Kvalita samozřejmě nic moc :o(  (zapomněl jsem na pár věcí :o) - aspoň že jsem sundal kryt z objektivu ... Nicméně, špatný začátek ...

So, 11.2.2006  AKVÁRIUM : kongotetry : finito
_____Během posledního týdne jsem třikrát načapal kongotetru, jak okusuje čerstvě narostlý list Anubias barteri. Ano, čtete správně - kongotetry mi likvidují rostliny, které nechávají na pokoji dokonce i ryby, které se ničením rostlin doslova baví. Zeptejte se nějakého cichlidáře - pokud má v akváriu rostliny, na 90% jsou to právě anubisy.
_____Takže abych to uzavřel : Kongotetry jsem dnes kompletně přelovil do akvária desperátů. Sice tam už nebudou mít takový prostor k lítání, ale to je jejich problém. Neměly mi sahat na rostliny.

Ne, 2.4.2006  WEB : fotogalerie
_____Dnes jsem se konečně (!!!) dohrabal k celkem slušným fotkám. Samozřejmě, stále je co zlepšovat (tak namyšlenej zase nejsem), ale aspoň to není taková hrůza, jako na začátku. Pořád se snažím dopracovat k takovým fotkám, které by už nebylo třeba upravovat na počítači. (Ono mi to totiž vůbec nejde - kolikrát jsem fotku víc zmršil, než vylepšil). Plný nadšení jsem se hned pustil do práce na stránce fotogalerie, na které doposud nebylo nic než hlavička. Také jsem vymyslel stránku "bez komentáře", která bude ukazovat chronologický vývoj mého akvária - beze slov.

So, 8.4.2006  WEB : vytvořena stránka "co na to kočky?"
_____Opět trochu recese, tentokrát na adresu manželčiných mazlíčků (viz sekce různé).

So, 15.4.2006  WEB : k fotogalerii přidána stránka "čím a jak fotím"
_____Dnes jsem se pustil do stránky  "čím a jak fotím", jejíž součástí bude i článeček o úpravě fotografií na PC (pouze pro počítačové ignoranty stejné či horší, než jsem já).

Ne, 23.4.2006  WEB : další stránka o rostlinách !!!
_____Rozdělení stránky o rostlinách na dvě části, tj. Rostliny I (o prvním osázení nádrže) a Rostliny II (současné osázení nádrže - s mapou a přehledem rostlin) se časem ukázalo jako nedostatečné. Proto jsem tzv. podrobný přehled, následující za mapou osázení a stručným přehledem, přetvořil na další (samostatnou) část Rostliny III (seznam) a tu jsem rozkouskoval na tři stránky : co mi roste v akváriu - co už nemám - co bych chtěl.  Deník bych takhle nikdy neporcoval, ale u přehledu jde hlavně o přehlednost, o snadné a rychlé dohledání konkrétní rostliny.

St, 26.4.2006  AKVÁRIUM : sehnal jsem legendární parničky černopruhé (!)
_____Dnes jsem v pražské akvaristice MIGA reklamoval údajně vodotěsnou osvětlovací rampu firmy FARAO (ve které si vesele čvachtala voda). Náladu mi spravilo to, že jsem tam narazil na parmičky černopruhé (SAE). Měli poslední 3 kusy, ale aspoň něco.

Pá, 12.5.2006  WEB : další překopání rostlin
_____Ani rozkouskování dlouhého seznamu rostlin do tří menších oddílů (viz předešlý záznam) nepomohlo. Všechny tři stránky jsou ještě pořád příliš velké. Nakonec jsem se tedy rozhodl pro osvědčený model - pro každou rostlinu udělám extra stránku, přičemž výchozím bodem bude stručný přehled v sekci Rostliny II (současnost), který bude obsahovat odkazy na jednotlivé rostliny. Nedávno vytvořená část Rostliny III tedy zmizela tak rychle, jak se objevila.

St, 17.5.2006  WEB : nové uspořádání stránky o rybách
_____Stávající podobu (stručný přehled + podrobný přehled s fotogalerií a popisem jednotlivých ryb - to vše na jedné stránce), jsem začal přetvářet po vzoru rostlin, tedy stručný přehled s odkazy na jednotlivé ryby (tj. co ryba, to nová stránka).

So, 24.6.2006  AKVÁRIUM : nové ryby
_____Dnes jsem si byl v pražské akvaristice MIGA vyzvednout reklamovanou "vodotěsnou" rampu. Při té příležitosti jsem si zde měl vyzvednout objednané ryby. Bohužel, čekaly tu na mě pouze Crossocheilus siamensis (vzal jsem 10ks místo plánovaných pěti) a 20ks Otocinclus affinis. Zbytek objednávky jsem stornoval.

St, 5.7.2006  WEB : maj kompjůtr is dét
_____Mám za sebou víc jak měsíc bez počítače, neb mi odešel při bouřce 20.5.2006. Že jsem celou tu dobu nemohl dělat na webu, to bych ještě rozchodil - daleko horší bylo, když mi opravář řekl, že to odnesl i harddisk. To totiž znamenalo, že mi zmizely v nenávratnu cca dva měsíce poměrně intenzívní práce na těchto stránkách, o stovkách fotek ani nemluvě. Jsem totiž líný hovado, který fláká zálohování. Opravář se naštěstí pochlapil a (prý po cca pěti hodinách) data z harddisku zachránil. Počítač už taky mám, takže mohu vesele pokračovat. Haleluja !!! Vau !!!

Ne, 16.7.2006  AKVÁRIUM : sčítání šneků
_____Dnes jsem (spíš jen ze srandy) úplně poprvé spočítal malé ampulárie. Mám jich 463 kusů (přičemž ve čtyřstovce a ve stopadesátce je hrubým odhadem dalších 50 ks).

Út, 27.7.2006  WEB : vytvořena stránka "tapetky ke stažení"
_____Zde (přiznávám, že poněkud neskromně) nabízím mé nejvydařenější fotografie v původní velikosti ke stažení (jako pozadí pracovní plochy).

So, 29.7.2006  AKVÁRIUM : opět na nákupu
_____Před pár dny mi umřel můj největší ancistrus. Asi kvůli těm šíleným vedrům (v akva bylo 31°C). Už mi zbyl jen jeden - poslední mohykán. Tak jsem se naštval a dnes jsem koupil sedm nových. Čtyři dám do velké nádrže a tři do akvária desperátů.

So, 5.8.2006  AKVÁRIUM : neplánovaný generální úklid
_____Dnes jsem ukončil téměř týden trvající úklidovou akci. Akvárium neuvěřitelně prokouklo  - doslova září čistotou. Takhle nějak to vypadalo krátce po založení.

Po, 7.8.2006  WEB : už je to na spadnutí
_____Za manželčiny vydatné pomoci jsem si dnes zaregistroval doménu www.horacovoakvarium.cz. Už mi pomalu začíná hořet koudel ...

Po, 14.8.2006  WEB : přidány cizojazyčné (mini)verze stránek
_____Abyste si nemysleli, že tady jen machruju, jak umím jazyky, tak to hned uvedu na pravou míru (takovej já jsem poctivka :o). Anglicky umím tak akorát Hello Dolly nebo I'll Be Back a moje němčina je (navzdory tomu, jak dlouho se ji už učím) opravdu hrozná. Takže obě tyto verze stvořila resp. přeložila moje (nejen jazykově) nadaná žena. Možná bude i španělská verze - pokud přemluvím matku, která několik let žila v Barceloně. Až jednou potkám svého čínského přítele, budete si to moct přečíst i v mandarínské čínštině :o). Do té doby Good Bye, Auf Wiedersehen and Hasta La Vista (Baby) ...

Pá, 1.9.2006  WEB : několikadenní zkušební provoz končí
_____V pondělí mi manželka pomohla s nahráním stránek na internet. Díky tomu jsem (ještě včas) objevil a opravil pár kiksů (nenačítala se mi jedna stránka a několik obrázků - šlo o chyby v názvech). Také mohla být konečně vložena kniha návštěv a formulář pro psaní vzkazů v rubrice Horácova poradna. Vše bylo korunováno instalací počítadla přístupů CNW:Counter a zařazením stránek do statistického systému TOPlist.

So, 2.9.2006  WEB : oficiální spuštění stránek
_____Dva roky po založení stránek a rok po založení akvária to máte všechno kompletně k dispozici. Abych tento "dokonale neznámý web" trochu uvedl, udělal jsem mu dnes malou prezentaci na www.akvarko.cz. Další významné akvaristické portály a vyhledávače budou následovat.

Út, 5.9.2006  WEB : Horácovo akvárium je na Seznamu
_____Odedneška mám svůj odkaz na www.seznam.cz → zábava → koníčky/záliby → chovatelství → akvaristika. Možná Vám to přijde jako celkem bezvýznamná informace, ale pro mě je to naprosto dokonalá bomba. O něčem takovém se mi ještě před pár lety ani nesnilo.
_____Vzhledem k tomu, že počítadlo Counter začalo nepřijatelně zdržovat načítání indexu a pak se stejně nezobrazovalo, bylo nahrazeno počitadlem TOPlist. Teď už to snad bude fachat bez problémů.

Pá, 8.9.2006  WEB : vložena nová stránka "o webu"
_____Vytvořil jsem zcela novou stránečku, kde budou základní informace o webu a jeho návštěvnosti. Odkaz na ni bude umístěn dole na indexu.

Út, 12.9.2006  WEB : Horácovo akvárium - do celého světa !!! :o)
_____Tak už je to tady. Už jsem taky světovej :o). Na stránkách TOPlist jsem se právě dozvěděl, že  dělám ostudu i za velkou louží - mé stránky si dnes prohlížel někdo z  jů es ej. Šmankote ...

Ne, 17.9.2006  WEB : první záznam v FAQ
_____Z mé účetní knihy se díky diskusi na rybicky.net velmi rychle stala "nejpopulárnější" stránka mého webu. Patrně jsou všichni zvědaví na to, kolik do toho ten "šílený" Horác vlastně vrazil :o). Jestli Vás zajímá můj názor, máte to v FAQ. Dále přibylo pár odkazů a ubylo pár nedodělků.

St, 20.9.2006  WEB : prvních tisíc návštěv
_____Dnes, po necelých třech týdnech od zveřejnění, zavítal na tyto stránky v časných ranních hodinách tisící návštěvník. Vzhledem k přísné anonymitě internetu bohužel nic nevyhrává a nic nedostane :o(. Za projevený zájem a přízeň samozřejmě velmi děkuji :o).

Ne, 24.9.2006  WEB : další nová stránka
_____Víceméně na přání přibyla v sekci moje akvárium funglnágl nová stránka o tom, čím krmím. Mohlo mě napadnout, že ne každému se to bude chtít zjišťovat z deníku či z účetní knihy :o).
_____A teď BOMBA: Podařilo se mi získat starý, nicméně osvědčený návod na přípravu PMDD. Pokud v tom tedy ještě někdo nemáte jasno, tak jděte sem.

Čt, 28.9.2006  WEB : Good News (?) pro uživatele Opery
_____Dnes jsem konečně dorazil poslední úpravy webu pro uživatele Opery. Ty největší kiksy se mi podařilo odstranit, ale některé věci jsou bohužel nad mé síly. Zejména tabulky patrně i nadále zůstanou tak ošklivé, jak jsou. I'm sorry.

Ne, 15.10.2006  WEB : aktualizace
_____Po měsíci flákání (potřeboval jsem si trochu dáchnout po tom finiši před zveřejněním webu) jsem šel trochu do sebe, omezil jsem brouzdání po internetu a začal jsem si zase víc hledět svých akvárií a stránek. Jako první přišla na řadu aktualizace deníku, některých ryb a rostlin.

St, 1.11.2006  WEB : optimalizace pro Firefox
_____Prohlížeč Microsoft Internet Explorer jsem vyměnil za Mozillu Firefox, díky čemuž jsem objevil a opravil pár kiksů. Stránky by nyní měly být v pohodě pro MSIE, Operu i Firefox.

Út, 7.11.2006  WEB : prohledávání stránek
_____Do titulní stránky byl vložen formulář, který umožňuje prohledávat tento web pomocí Googlu. Tato funkce by měla mnohonásobně zrychlit dohledání konkrétních informací na těchto stránkách.

Ne, 12.11.2006  WEB : omluva
_____Všem návštěvníkům webu se velice omlouvám za to, že dokončování a aktualizace stránek neprobíhají rychlejším tempem. Není to však proto, že bych se (stále ještě :o) flákal. Momentálně totiž velmi intenzivně pracuji na "roztáhnutí" veškerého textu na 900 pixelů. Podle statistik přístupů na stránkách TOPlist už dnes rozlišení 800 x 600 pixelů téměř nikdo nepoužívá a proto jsem se rozhodl, že upravím web přednostně pro rozlišení 1024 x 768 a vyšší.

Pá, 17.11.2006  WEB : roztaženo
_____Právě jsem dokončil již avizované roztahování textu ze 700 na 900 pixelů. Při rozlišení 1024 x 768 pix bude využita téměř celá šířka monitoru, při ještě větších rozlišeních by už text alespoň neměl vypadat jako "nudle s deseticentimetrovými okraji" :o). _____Roztáhnutí textu mi (mimo jiné) umožnilo rozšířit hlavní menu. Vložil jsem do něj odkazy poradna a kniha návštěv (stránku interakce jsem zrušil). Také jsem vytvořil zcela novou stránku další nádrže, kde bude například akvárium desperátů (doposud v sekci různé) a několik mininádrží, které plánuji založit.

Čt, 30.11.2006  WEB : první článek
_____Slíbil jsem, že do konce listopadu zveřejním svůj první článek s názvem "Nejčastější chyby začátečníků". Svůj slib tímto plním. Bohužel, článek ještě zdaleka není hotov. Nestíhám. Raději to ani nečtěte :o). 

Ne, 24.12.2006  WEB : happy New Year 2007
_____Všem návštěvníkům těchto stránek přeji příjemné prožití vánočních svátků a šťastný a veselý nový rok. Celý prosinec jsem  byl pracovně velmi vytížen, takže na webu mnoho nového nepřibylo. Slibuju, že od ledna už na to zase vlítnu.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2007

 
     
 

Ne, 14.1.2007  WEB : další článeček
_____Políbila mě můza ... (nebo co to bylo zač :o). Tak jsem sednul a zplodil další článeček - a to i přesto, že jsem stále ještě nedokončil ten první. (Laskavý čtenář promine :o). Také jsem konečně dokončil stránku literatura - knihy a přidal jsem pár fotek ampulárií, koček a mojí "vodárny".

Út, 16.1.2007  WEB : 10.000 návštěv
_____10.000 návštěv za čtyři a půl měsíce. Úžasné. Neuvěřitelné. Grandiózní. :o) Váš zájem předčil věškerá má očekávání. Moc děkuju za přízeň a pevně doufám, že se sem budete i nadále rádi vracet.

So, 20.1.2007  WEB : literatura je komplet
_____Zrušil jsem plánovanou stránku literatura - časopisy. Vzhledem k tomu, že akvaristickým časopisům nehodlám věnovat příliš mnoho prostoru, je zbytečné, abych kvůli nim měl na webu extra stránku. Recenze časopisů budou tedy spolu s recenzemi knížek součástí jedné jediné stránky literatura. Také jsem  KONEČNĚ aktualizoval fotogalerii. Teda aktualizoval ... jsou to fotky ze října :o))) Já vím, jsem zvíře. Ňák se mi do toho furt nechtělo ... Ty fotky totiž nejsou nic moc.

So, 27.1.2007  WEB : kniha návštěv archivována
_____Rozhodl jsem se zálohovat knihu návštěv (zatím jen rok 2006). Důvody jsou shrnuty zde. Kniha návštěv je nyní rozdělena na aktuální část, do které je možné zapisovat (jako doposud) a na archivovanou část (pouze ke čtení).

Út, 30.1.2007  WEB : užívám si svých pět minut slávy :o)
_____Už v září jsem se tu zmínil o tom, jakou radost mi udělalo, že mám odkaz na tento webík na Seznam.cz. Takže vám asi nemusím vysvětlovat, jak jsem byl vyplácanej z toho, když jsem dnes zjistil, že se tyto stránky dostaly právě na Seznamu mezi deset nejkvalitnějších akvaristických webů. Sice nevím, kdo a podle čeho zmíněnou kvalitu posuzuje, nicméně přijde mi naprosto úžasné, že se můj primitivní web dostal do takové společnosti, jako jsou např. stránky p. Pelikána, Aqua-Vai, Aquapage či Akvarko.cz.

So, 3.2.2007  AKVÁRIUM : nové ryby
_____Při právě dokončeném generálním úklidu velkého akvária jsem bohužel zazanamenal nepříjemné ztráty v rybí osádce (blíže viz deník), které za normálních podmínek (tj. v hustě zarostlé nádrži) nemám šanci zaregistrovat. Když jsem tedy při dnešním nákupu v trutnovském Aqua hobby opět narazil na akary hnědé, dlouho jsem se nerozmýšlel a pořídil jsem 6 kousků. Ryby šly samozřejmě do karantény. V dohledné době pro ně vytvořím novou stránku.

Ne, 4.2.2007  WEB : fotky ala Horác
_____Vzhledem k tomu, že se mi klasický způsob otevírání fotografií moc nelíbí a na otevírání pomocí javascriptů jsem příliš tupý, vymyslel jsem svůj vlastní, primitivní (jak jinak :o) horácozpůsob. Jak mi čas dovolí, hodlám všechny starší fotografie postupně převést  z tohoto způsobu otevírání  na  tento.

Ne,11.2.2007  WEB :  zase pár drobností ...
_____Aktualizoval jsem "deníčky" u většiny ryb. Po velmi dlouhé době jsem si vyblejsknul (čerstvě předělané) akvárium desperátů. Také jsem si pohrál se stránkou moje akvárium - údržba, abych vám alespoň trochu přiblížil, co to vlastně znamená, když se řekne "generální úklid Horácova akvária". :o)  Do stránky O webu jsem vložil několik fotografií své pracovny, kde tohle všechno  plodím :o) 

Ne, 25.2.2007  WEB : jenom aktualizace :o(
_____Bylo docela málo času, ale podařilo se mi alespoň aktualizovat deník s knihou účtů a dorazil jsem únorové aktualizace "deníčků" u všech rybek. Také už mám doma své budoucí krevetkárium (viz deník). Brzy pro něj spáchám samostatnou stránku. :o) Jinak vzhledem k tomu, že ho budu mít hned vedle monitoru, je docela možné, že se blíží konec tohoto webu ... Páč místo psaní budu furt jen šmírovat krevetky ... :o)))

St, 14.3.2007  WEB : další prezentace
_____Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych si udělal prezentaci i na akvarista.cz (samozřejmě s odkazem na můj web. :o) Vzhledem k tomu, že na zmíněné stránky chodí diskutovat opravdové špičky v tomto oboru, přijde mi to trošku jako svatokrádež. Nicméně,   se stalo :o) ...

Út, 20.3.2007  WEB : kniha účtů uzavřena
_____K dnešnímu dni jsem uzavřel knihu účtů. Prý je to jen zbytečná exhibice. :o) Další info zde.

Čt, 22.3.2007  AKVÁRIUM : komory jsou doma !!!
_____Včera jsem si konečně přitáhl domů filtrační komory (blíže viz kapitola filtrace) a dneska mi přišel na dobírku (už můj třetí :o) filtr EHEIM 2217. Kompletní předělávka čtyřstovky může začít !!! :o) Při vyzvedávání komor v trutnovském ZOO centru jsem neodolal a pořídil jsem si tyhlety fešáky (2ks). Vím, co z nich vyroste za hovádka, takže s nima počítám jen do akvárka desperátů.

St, 28.3.2007  AKVÁRIUM : další nová rybička (spíš ryba :o)
_____Dnes jsem si chtěl přikoupit ještě jednoho platydorase (optimálně jich má být tak 3-6ks). Bohužel už neměli ani jednoho. Abych neodcházel tak smutný :o(, odlovila mi prodavačka maličkého gibicepse :o). Po karanténě půjde (stejně jako platydorasové) do akvárka desperátů. Ovšem co s ním budu dělat, až vyroste, to teda nevím ... Jsem pako.

Čt, 12.4.2007  WEB : kniha účtů opět v provozu
_____Na základě vašich mailů a vzkazů v knize návštěv jsem se rozhodl pokračovat ve vedení účetní knihy ... :o)

Ne, 15.4.2007  AKVÁRIUM : jarní předělávka ukončena
_____Hotovo. Šmitec. Dnes jsem do nádrže vrátil první ryby (skaláry, čichavce a SAE). V souvislosti se změnou a posílením filtrace došlo v podstatě ke znovuzaložení akvária. Blíže viz deník, fotografie máte zde.

Ne, 29.4.2007  WEB : aktualizace "rybích stránek"
_____Aktualizoval jsem stránky některých rybek (mimochodem, dal jsem pryč neonky) a založil jsem nové stránky pro nové ryby (akary, platydorase a gibouše)

St, 16.5.2007  AKVÁRIUM : ryby jsou komplet
_____Před dvěma týdny jsem do čtyřstovky vrátil kongotetry a dnes jsem (konečně) přelovil i akary hnědé a ancíky - poněkud posunutá definitivní tečka za předělávkou akvária (způsobená neplánovanou odstávkou starého filtru).

Čt, 24.5.2007  WEB : nová fotogalerie
_____Pět týdnů po předělávce jsem opět nafotil akvárium. Viz zde.

Ne, 27.5.2007  WEB : další aktualizace
_____Po delší době jsem zaktualizoval akvárium desperátů (hlavně deník). Fotka nového layoutu bude brzy. Také jsem trochu popracoval na článku pro začátečníky (ještě něco málo a bude konečně fertig :o). Zaktualizoval jsem a (snad) trochu vylepšil stránku fotogalerie: bez komentáře - miniatury šířky 700pix jsem nahradil fotografiemi 900pix - tentokrát bez odkazu na originál (1100pix). Odkazovat na fotografii širší jen o 200pix mně přišlo zbytečné.

Po, 4.6.2007  WEB : nové stránky a nové fotky
_____Zplodil jsem nové stránky pro nové rostliny (zatím bez fotek) a také jsem zaktualizoval většinu "starých" a staronových rostlin. Vložil jsem pár nových fotografií (tření skalár, ampulárie, akvárium desperátů).

Ne, 17.6.2007  WEB : další článek
_____Zázraky se dějí ... aneb vypotil jsem nový článek :o))) ...

Pá, 6.7.2007  WEB : 30.000 návštěv
_____Ano, je to tak ... Dnes sem zavítal třicátý tisící návštěvník! :o) ... Děkuju za váš zájem a trpělivost ! :o)

Ne, 29.7.2007  WEB : další aktualizace
_____Aktualizoval jsem deník a některé rostliny. Také jsem konečně nafotil nový layout akvária desperátů a zanedlouho nafotím i čtyřstovku - už brzy by měla vypadat tak, jak jsem si představoval, když jsem ji předělával. Pracuji na článku Fiat lux - budiž světlo! o osvětlování akvárií. Zatím to vypadá na pěknou katastrofu :o) ...

Po, 30.7.2007  WEB : pár nových fotek
_____Do stránky moje akvárium - dekorace jsem naflákal pár nových fotek. Některé jsou nové už 3 roky :o)))

So, 4.8.2007  WEB : další fotečky
_____Doplnil jsem další fotky: krmení, ryby (thorakáti, perleťák - na tuhle jsem obzvláště pyšnej :o), akary, platydoras), rostliny (Eustralis, Heteranthera, Limnobium, Salvinia) a kočky.
_____Také jsem konečně pořídil stativ, tak doufám, že se to nějak pozitivně promítne do kvality dalších fotografií ...

Ne, 5.8.2007  WEB : aktualizace
_____Do stránky fotogalerie - čím a jak fotím jsem doplnil údaje o novém stativu a při té příležitosti jsem přidal další informace o foťáku (odkaz pod obrázkem). Jde o tzv. uživatelskou recenzi, která vám třeba pomůže, pokud uvažujete o koupi nového přístroje.
_____Edit : Tak bohužel ... Už je to jen jakýsi nekrolog :o). Sony DSC F717 se již nevyrábí. Dokonce ani jeho nástupce Sony DSC F828 se už nevyrábí ... Nějak jsem zaspal dobu. Inovace bez legrace. :o)

So, 25.8.2007  WEB : new foto
_____Nové fotky!!! To už tu dlouho nebylo ... :o))) Tentokrát jsem rozšířil fotogalerie u akar a SAE a nafotil jsem další tření skalár. Momentálně zpracovávám hromadu fotek, které jsem nasekal při příležitosti druhého výročí založení akvária. Jinými slovy ... příští aktualita bude opět hlavně o fotkách :o) ...

Ne, 2.9.2007  WEB : nová fotka na titulní stránce
_____Dnes slavím hned trojité výročí - 2.9.2004 jsem začal makat na těhle stránkách, 2.9.2005 jsem založil velké akvárium a 2.9.2006 jsem stránky pustil na internet. Zkrátka, tohle je můj velkej den. :o) Rozhodl jsem se, že při této příležitosti nafotím novou fotogalerii a také že změním fotografii na titulní stránce. Layout ze srpna 2006 je zatím můj nejpovedenější, nicméně, rok se s rokem sešel a už byl celkem čas na změnu. Je docela možné, že do budoucna budu fotku na této straně měnit častěji - přinejmenším do té doby, než dosáhnu layoutu, se kterým budu opravdu spokojený. :o)
_____Další aktuální fotografie akvária máte zde. Račte vstoupit. Mimochodem - byl jsem ukecán, abych to tak moc nezmenšoval, takže odedneška budou fotky široké jako text (900pix) a zkomprimované na nějakých 200kB. Pro monitory s velkým rozlišením je to asi stále málo, ale nemůžu se zavděčit všem. :o)

Ne, 9.9.2007  WEB : a zase fotky :o)
_____K dnešnímu dni jsem kompletně u všech rostlin dokončil změnu otevírání fotek. Všechny se nyní otevírají takto, nikoliv takto. Kde to kvalita fotografie dovolila, zvětšil jsem ji (po vzoru nejnovější fotogalerie) na šířku 900pix. Po velmi dlouhé době jsem také vložil několik nejpovedenějších fotografií do stránky tapetky ke stažení.

Po, 10.9.2007  WEB : něco pro ty, co nerozuměj česky :o)
_____Do you speak English? I have updated the english abstract  for you ...
_____Sprechen Sie Deutsch? Ich habe für Sie deutsches Abstraktum  aktualisiert ...
_____
Habla usted español? No tak to máte smůlu :o) ...

So, 15.9.2007  WEB : nový článeček
_____Opět mě políbila múza a je z toho další článek. Teda, ... ona je to spíš jen taková legrácka ... No, mrkněte a uvidíte. :o)

Ne, 23.9.2007  AKVÁRIUM : odkalovač
_____četná přání jsem konečně vyfotil odkalovač ... a málem jsem o něj přišel :o) ... více zde.

Ne, 7.10.2007  WEB : aktualizace
_____Zaktualizoval jsem deník a "moje zkušenosti" u většiny ryb.

Ne, 21.10.2007  AKVÁRIUM : krevetky
_____Je to tak :o) ... Podlehl jsem všeobecné krevetkománii a pořídil jsem si je taky. Blíže viz deník.

Út, 30.10.2007  WEB : tmavší layout stránek
_____Vyblitá šedá barva mých stránek mi pila krev už dlouho .. bohužel, FrontPage má v základní nabídce jen velmi málo barviček, takže jsem neměl moc na vybranou. Nedávno jsem ale narazil na nový alternativní skin Seznam.cz s názvem Widgetize 2. Elegantní kombinace černé, bílé, oranžové a syté, tmavě šedé barvy (na pozadí) mi ihned učarovala. Začal jsem se v tom šťourat a nepřestal jsem, dokud jsem nepřišel na to, jak si mohu sám namíchat požadovanou barvičku. Na výsledek se právě díváte.

St, 31.10.2007  WEB : rekordní návštěvnost
_____V září 2007 se návštěvnost webu (poprvé v historii) přehoupla přes 4000 přístupů za měsíc. S potěšením mohu konstatovat, že v říjnu 2007 padl další rekord: server TOPlist zaznamenal přes 5000 přístupů na horacovoakvarium.cz. Díky za přízeň. :o)

St, 21.11.2007  WEB : přebarveno
_____Pokud jsem něco nepřehlédl, tak k dnešnímu dni je celý web (kromě fotek) kompletně ztmaven a přebarven.

So, 24.11.2007  WEB : aktualizace odkazů
_____Konečně jsem zaktualizoval sekci odkazy - konkrétní problémy. Vyřadil jsem všechny mrtvé (nefunkční) odkazy a doplnil nové (jsou odlišeny zelenou barvou). Doplňování nových odkazů ještě neskončilo.

Ne, 25.11.2007  WEB : 50 000 návštěv
_____Tak děkuju. A přijďte zas. :o) ... Jsem opravdu moc rád, že má tenhle primitivní webík takový úspěch.

So, 1.12.2007  WEB : nová stránka
_____Ráčil jsem zplodit novou stránku - o krevetkách. Zatím bohužel bez fotek. Také jsem se rozhodl, že do konce roku dorazím můj (dle serveru TOPlist nejpopulárnější) článek Nejčastější chyby začátečníků. Tak snad mi to nadšení vydrží až do konce :o) ...

St, 19.12.2007  AKVÁRIUM : menší předělávka
_____Vánoční úklid ve čtyřstovce se zvrhl na menší změnu layoutu. Blíže viz deník a fotogalerie.

So, 22.12.2007  PF 2008
_____Klidné a pohodové svátky vánoční a šťastný a úspěšný rok 2008 přeje Horác.  :o)

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2008

 
     
 

Út, 1.1.2008  WEB : lampička na netu
_____Do nového roku s novou stránkou :o) ... Zmíněný článek se mi bohužel dokončit nepodařilo, ale alespoň jsem zprovoznil stránečku o mém novém akvárku - lampičce - krevetkáriu :o).

Po, 14.1.2008 
_____Hotovo. První krevetky už jsou v krevetkáriu. (blíže viz zde).

Ne, 20.1.2008  WEB : nové fotečky
_____Včera jsem trochu předělal krevetkárium a hned jsem to nafotil (viz fotogalerie). Zkusil jsem i pár detailů (krevetky, neritina) a kupodivu se docela povedly. Jinak minulý víkend jsem překopal vánoční předělávku čtyřstovky (jak už jsem psal, moc se mi nelíbila). Jen co trochu povyrostou stonkovky, dám new foto. Také jsem aktualizoval deník a fotogalerii akvária desperátů.

Čt, 24.1.2008  AKVÁRIUM : umřel mi thorakát :o(
_____Podrobnosti o průběhu léčby viz zde.

Ne, 17.2.2008  WEB : prezentace smazány
_____Rozhodl jsem se, že zruším prezentace svého akvária na akvarko.cz a akvarista.cz. Zmíněné prezentace splnily svůj účel beze zbytku a více jich dle mého názoru netřeba, neboť web je již dostatečně známý a jeho návštěvnost již dávno předčila veškerá má očekávání. Udržovat je při životě jen proto, abych bojoval o pozici v nějakém žebříčku popularity, to se mi nechce (nejsem zrovna soutěživý typ). Nadále tedy budu prezentovat své akvárium pouze na těchto stránkách.

St, 20.2.2008  WEB : nová fotogalerie
_____Slíbil jsem nové fotky nového layoutu - tak tady jsou. Hlavní fotka se mi natolik zalíbila, že jsem ji frknul i na titulní stránku.

Čt, 21.2.2008  WEB : nový přehled rostlin
_____Aktualizoval jsem přehled rostlin. Také jsem do něho přidal další sloupec - "poslední aktualizace", díky němuž půjde mnohem snadněji a rychleji zjistit poslední změny u jednotlivých rostlin. Podobnou srandu patrně zavedu i u ryb.

Út, 26.2.2008  WEB : nový přehled ryb
_____Jak jsem napsal, tak jsem udělal. Přehled ryb  jest zaktualizován a rozšířen o kolonku poslední aktualizace.

So, 1.3.2008  WEB : nové knihy
_____Po velmi dlouhé době jsem zaktualizoval literaturu. (Už bylo celkem na čase, neb do mé akva-knihovny přibylo dalších 9 titulů) Zbývající "recenze" se pokusím co nejrychleji doplnit.
_____Poznámka: Knihy si vybírám sám, ale neplatím je - nechávám se jimi obdarovat při narozeninách, vánocích a tomu podobně. (To bylo info pro případné šťouraly, kteří je nenašli v mé knize účtů :o)

Ne, 2.3.2008  AKVÁRIUM : akvárium desperátů zrušeno
_____Všechny ryby jsou nyní ve čtyřstovce. Z desperátů jsem udělal "minipěstírnu" rostlin. Podrobnosti zde.

So, 22.3.2008  WEB : další miničláneček
_____Ano, je to tak. Stvořil jsem další článek. Ale je opravdu kratičký. (Je spíš o fotografiích, než o textu). Útěchou vám budiž to, že mám rozepsané 3 další. Kdy je dokončím, je ovšem ve hvězdách :o) ...

Ne, 23.3.2008  WEB : odkazy na komerční stránky v novém kabátě
_____Ráčil jsem doplnit a také roztřídit odkazy na komerční stránky na jednotlivé kategorie (rostliny, výroba akvárií, technika atd.). Stránka je teď mnohem přehlednější. Doplňování nových odkazů samozřejmě ještě neskončilo.

Po, 24.3.2008  WEB : optimalizace pro Operu
_____Tak jsem se zase jednou podíval na svůj web skrzeva Operu a nestačil jsem se divit. Tabulky hnusný, text rozštelovanej ... Ona mi Opera nějak zvětšuje ty bílé čtverce, které používám k zvýraznění nadpisů. Pak to hne s celým řádkem a je zle. Mozila ani IE to nedělá ... No, snad už je to všechno O.K.
_____Mimochodem, nevíte někdo, jak by se daly (pro Operu) spravit ty tabulky (viz přehled ryb, rostlin, kniha účtů)?

Ne, 6.4.2008  WEB : aktualizace ryb
_____Zaktualizoval jsem deníky většiny ryb (viz přehled). Nejhůř se mi psal ancistrus. Ani se mi nechtělo věřit, kolik jsem jich už stačil zlikvidovat ... Připadám si jak masovej vrah :o( ... Asi to celý zruším a dám tam zakrslý králíky ...

Út, 8.4.2008  WEB : vytoužené fotečky
_____Po nekonečně dlouhé době se mi (opět) podařilo nafotit gibouše. Ještě že mu chutnaj brambůrky  :o))) ... 

St, 16.4.2008  WEB : další knihy
_____Do seznamu literatury přibyly další tituly : Akvaristika: 100+1 záludných otázek od S.Franka (brzy bude Jiřího, tak jsem toho takticky zneužil :o), dále pak učebnice Hydrobiologie a nakonec Rostliny vod a pobřeží od S.Hejného. Recenze nestíhám. Vydržte.

So,19.4.2008  WEB : neakvaristická literatura
_____Zařazení nových knih (Hydrobiologie, Rostliny vod a pobřeží) mezi akvaristickou literaturu se mi nezdálo moc košer, tak jsem dumal a dumal až jsem vydumal novou sekci "neakvaristická literatura" ...

Ne, 20.4.2008  WEB : nový článek
_____Dokončil jsem další článek. Už jich mám rozepsaných jenom pět :o))) ...

Po, 21.4.2008  AKVÁRIUM : redukce ryb začíná
_____Včera jsem ze čtyřstovky odlovil oba ancíky. Zničehož nic mi zlikvidovali skoro celej E.argentinensis. :o(

Po, 28.4.2008  WEB : stále ještě neumíte česky ? :o)
_____I have updated the english abstract  for you ... Ich habe für Sie deutsches Abstraktum  aktualisiert ...

Čt, 1.5.2008  WEB : nový článek
_____Svátek práce jsem oslavil prací a je z toho další článeček. :o) ... Pozornější z vás si jistě všimli, že jsem nedávno (sic od konce, ale přece) načal sérii článků s chemickou tématikou. Díky tomuto úvodnímu článečku je to teď oficiální.

So, 3.5.2008  AKVÁRIUM : gibouš - adiós amigo
_____Redukce ryb ve čtyřstovce pokračuje. Po ancistrusech přišel na řadu gibiceps a 3 skaláry. Více v deníku.

Ne, 4.5.2008  AKVÁRIUM : nový přírustek
_____Odedneška mám doma potápníka vroubeného. Více v deníku.

Po, 5.5.2008  WEB : poděkování
_____Díky panu M.Vajbarovi (www.akvarijni.cz) vypadají tabulky na těchto stránkách i v Opeře tak, jako v ostatních prohlížečích. Ještě jednou moc děkuji za nezištnou pomoc, čas a trpělivost. :o)

So, 10.5.2008  WEB : new layout
_____Poslední dobou mě u PC ukrutně bolej oči. Řekl bych, že se na tom významnou měrou podílí tmavý layout mých stránek. Tak jsem se rozhodl pro tuto radikální změnu. Přebarvit celý web na modrobílo bude chvíli trvat, tak se mnou prosím mějte trpělivost. My blbci totiž všechno děláme růčo fůčo.

So, 17.5.2008  WEB : pár změn
_____Z titulní stránky jsem odstranil prohledávání webu Googlem. Nějak to přestalo fungovat (skáče to na "normální" stránky Gůglu aniž by to hledalo zde) a já jsem příliš línej (a hloupej) na to, abych se to pokoušel spravit.
_____Zmenšení písma mi umožnilo implantovat menu pro "moje akvárium" do jednotlivých stránek této rubriky - až budu hotov, stránka s tímto "extra"-menu definitivně zmizí. Dřív jsem do toho nešel, protože tzv. kompletní menu vypadalo dost nepřehledně (zabíralo skoro celý monitor). Při této velikosti písma (a velkém monitoru :o) je to už celkem jedlé ...
_____Také jsem trochu zvýraznil hlavičku stránek (tmavě modrá barva), naopak menu třetí úrovně jsem trochu upozadil (zmizel "rámeček"). Viz např. zde. Kompletní menu teď nevypadá tak "mohutně". Snad se vám to bude líbit (tak jako mně :o) ...
_____Odbarvování webu samozřejmě stále pokračuje :o) ... už toho mám plné zuby, bohužel, konec je zatím v nedohlednu :o) ...

So, 24.5.2008  WEB : modernizace pokračuje :o)
_____Do titulní stránky jsem postupně zapracoval velmi namakané javaskripty (vlastní výroba!), které hlásí počet lidí online, datum, čas a další zbytečnosti. (Má to každej druhej, tak proč ne já :o) ... Vlastně je to celkem jednoduché, člověk ani nemusí umět programovat :o) ....

So, 31.5.2008  WEB : fotogalerie v novém kabátě
_____Trochu jsem si pohrál s fotogalerií čtyřstovky. Vyhodil jsem miniatury 500x150pix odkazující na velké fotky nádrže (900x270pix), kteréžto jsem vložil přímo do fotogalerie (včetně popisu). Zbavil jsem se tak většiny stránek, na kterých byly fotografie celého akvária s podrobným popisem - bohužel však na tmavém pozadí. Jde o další věc, která by měla šetřit oči (moje i vaše).

Ne, 8.6.2008  WEB : konec modrobílého experimentu
_____Po měsíci se pokorně vracím ke svým starým barvám :o) ... Modrobílá kombinace se prostě neosvědčila. Na bílé pozadí jste si stěžovali, bledě modré se zase nepozdávalo mně. Tak jsem vymyslel tohle - (původní) tmavou stránku na světle šedém pozadí. Aby to k něčemu vypadalo, musel jsem se naučit vyrábět stránkám okraje (což se mi - navzdory mému IQ - podařilo). S kritikou staronového vzhledu se ani nenamáhejte ... kdybyste  zabili, předělávat už to nebudu. :o) Až to domlasknu, tak počítač nechci nejmíň měsíc ani vidět :o) ...

Po, 9.6.2008  WEB : nová barvička
_____Oranžová barva je skvělá ke zvýraznění nadpisů, ale když je jí hodně (delší text), nestojí to za nic. Proto jsem místo ní do některých stránek přidal novou (příjemnější) barvičku - zelenou. Jedná se především o knihu návštěv, odkazy na konkrétní problémy (ty vypadaly obzvlášť nechutně) a do budoucna ji budu používat i v poradně (k rozlišení otázek a odpovědí).

So, 14.6.2008  AKVÁRIUM : nové ryby
_____Konečně jsem dopsal deník ... a taky přikoupil pár rybek. :o)  více zde.

Ne, 15.6.2008  WEB : fertig? :o)
_____Poslušně hlásím, že jsem právě zlikvidoval poslední modrobílou stránku. S vyjímkou rostlin (které stále ještě mají původní úpravu) je celý web v novém kabátě. Zrenovované rostliny budu muset (vzhledem k plánovaným změnám) nahrát všechny najednou, takže to teď chvíli bude vypadat, že vůbec nic nedělám. :o)

Pá, 20.6.2008  WEB : ?
_____Tak nevím ... nějak se mi ten novej layout pořád nezdá ... že bych to ještě trochu ztmavil? :o)))

Ne, 22.6.2008  WEB : omluva
_____Náš dlouhodobý pacient p. Horáček, zvaný též Horác alias Hogo Fogo, vám z naší léčebny vzkazuje, že se rozhodl pro úplný a definitivní návrat k původním barvám svých stránek. Údajně si stále "nemůže zvyknout na světlé pozadí webu". A ani oči už ho prý tolik nebolí (heleme se!). Tímto se ovšem celý výše popsaný "záchvat tvořivosti" stává dokonale zbytečnou ztrátou času. Bohužel, jest neoddiskutovatelným faktem, že kdyby byl p. Horáček včas hospitalizován, nemuselo k celému tomuto přebarvovování stránek dojít. Náš ústav se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, k jakému dochází maximálně ... jednou za rok (?). S pozdravem docent Chocholoušek

Po, 23.6.2008  WEB : rostliny v novém
_____Zároveň s přebarvením webu jsem dokončil menší předělávku rostlin. Cílem bylo, aby rostliny i ryby měly stejnou grafickou úpravu. Bohužel, u rostlin mi (oproti rybám) přebývalo jedno menu (dělící rostliny na rostliny I a II). Tož jsem je (zase) spojil dohromady (tak, jak to bývalo kdysi :o). Píšu to sem proto, že všechny rostliny mají nyní novou adresu. Chvíli bude trvat, než projdu celý web a vyčistím ho od nefunkčních odkazů.
_____Málem bych zapomněl ... dokončení rostlin znamená (mimojiné) též definitivní konec stránky, na které bylo menu "moje akvárium". (Já jen, abyste ho už nehledali ... je to marné, je to marné, je to marné :o)

Čt, 26.6.2008  AKVÁRIUM : obnoveno akvárium desperátů
_____Jak jsem již avizoval, znovuzaložil jsem dnes akvárium desperátů. Více zde.

Pá, 4.7.2008  WEB : adiós orange :o)
_____Tak vám řeknu ... se mi ta zelená nějak zalíbila :o) ... Nic proti oranžové, ale v porovnání se zelenou mi přijde taková uřvaná (až agresívní). Kombinace zelené a bílé na mě naopak působí tak nějak decentně (tedy lépe) ... Zkrátka jsem to zase trošičku přebarvil :o) ... To víte, člověk je po dovolený vodpočatej :o))) ...

Po, 7.7.2008  WEB : nové fotečky
_____Zaktualizoval jsem krevetkárium  - deník i fotogalerii.

St, 9.7.2008  WEB : nové fotečky II
_____Přidal jsem další fotografie na stránky: osvětlení, ampulárie, kongotetry, skaláry, Echinodorus argentinensis, Echinodorus cv. Ocellot red, Eustralis sp., Heteranthera zosterifolia, Limnobium spongia, Microsorium pteropus a Vesicularia dubyana.

So, 19.7.2008  AKVÁRIUM : 20 ryb ve 400 litrech
_____Dnes jsem dokončil redukci ryb ve čtyřstovce. Cílem je prosperující nádrž s minimální údržbou. Blíže viz zde.

Pá, 15.8.2008  WEB : 100.000 návštěv
_____Dnes, (téměř přesně) dva roky po zveřejnění těchto stránek jsem zaznamenal stotisícího návštěvníka. Díky za přízeň. Popravdě řečeno, když jsem začínal, ani ve snu mě nenapadlo, že tenhle primitivní webík bude mít takový úspěch. Díky moc.

So, 6.9.2008  WEB : aktualizován deník
_____Omlouvám se, ale poslední dobou nějak nestíhám. Dnes jsem si našel chvilku a alespoň jsem dopsal deník.

Ne, 7.9.2008  WEB : aktualizována kniha účtů
_____Sečetl jsem útratu za 4 roky (4.9.2004 - 4.9.2008), viz zde.

Ne, 5.10.2008  AKVÁRIUM : boj se sinicí
_____Po rozsivkové kalamitě (důsledek svícení jen jednou rampou) se mi v akvárku (pro změnu) začala roztahovat sinice (když se daří, tak se daří). Jak jsem se s ní rozhodl bojovat, se dočtete v deníku.

Pá, 31.10.2008  AKVÁRIUM : konec krize?
_____Sinice to vzdala opravdu velmi rychle. Až mě to překvapilo ... Dobrá zpráva pro všechny nedočkavce: Akvárium už zase září čistotou, staré i nové rostlinky se mají k světu a já pomalinku polehounku začínám chystat akvárium na velké focení.

Ne, 2.11.2008  WEB : nové rostliny
_____Konečně jsem vytvořil profily nových rostlin (zakoupených v srpnu u Aqua-Daho). Fotky budou cobydup.

St, 5.11.2008  WEB : aktuální stav akvária
_____Práce na nové fotogalerii je v plném proudu. Pro ty z vás, kteří mě bombardujete žádostmi o nové fotky, tu mám malý závdavek :o) ...

St, 12.11.2008  WEB : nová fotogalerie
_____Dokončil jsem novou fotogalerii. Také jsem trochu překopal ty stávající - co kapitola, to jeden rok (nebo dva - jak kdy :o).

So, 15.11.2008  WEB : akvárium desperátů aktualizováno
_____Je to k nevíře, ale je to tak :o) ... Aktualizoval jsem základní data, dopsal jsem deník a vložil nové foto ... Viz zde.

Út, 18.11.2008  WEB : kdo si počká, ten se dočká :o) ...
_____Nemůžu si pomoct - musím se s vámi podělit o svou (takřka dětinskou :o) radost: Po dlouhých dvaceti (!!!) měsících se mi konečně podařilo pěkně vyblejsknout platydorase.

So, 22.11.2008  WEB : nová stránka pro "novou" nádrž
_____Stvořil jsem novou stránku o studenovodním akvárku s potápníkem.

St, 26.11.2008  WEB : aktuální stav nádrže
_____Nelíbil se vám načančaný layout ze začátku listopadu? Tak zkuste tohle.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2009

 
     
 

Čt, 1.1.2009  WEB : PF 2009
_____Je mi to moc líto, ale z časových důvodů musím značně omezit práci na těchto stránkách. Pravděpodobně už jste si asi všimli, že tu během prosince nic nového nepřibylo ... A bude hůř. Začal jsem totiž pracovat na novém projektu, kterému jsem se rozhodl obětovat několik let ze svého neužitečného a bezvýznamného života :o) ... Bohužel, řádně opečovávat oba weby (a manželku k tomu :o) nedokážu. (Den má pouhých 24 hodin). Moc děkuju všem fanouškům tohoto webu za dosavadní přízeň a do nového roku 2009 přeju každému spoustu pohody a krásných zážitků u akvária.

Ne, 4.1.2009  WEB : aktualizace odkazů
_____Abyste neřekli, že na to tady úplně kašlu, tak jsem dnes zaktualizoval (velmi dlouho neaktualizované :o)  odkazy na nekomerční stránky.

So, 10.1.2009  WEB : nová hlavička stránek
_____Hotovo. Trochu jsem vylepšil (zjednodušil) hlavičku webu, aby víc ladila se zbytkem stránek.

Ne, 25.1.2009  WEB : novinky v akváriu desperátů
_____Aktualizoval jsem deník desperátů. (Momentálně bojuju s ruduchou. Koho zajímá, kdo vyhraje, nechť ho sleduje i nadále :o) ...

Ne, 1.2.2009  WEB : nový rekord
_____Počítadlo zaznamenalo nový rekord : neuvěřitelných 7673 přístupů během jednoho měsíce (leden 2009). Je mi skoro až stydno ... Návštěvnost stránek jde nahoru a já to tady tak zanedbávám ...

So, 7.2.2009  WEB : nová stránka
_____Přibyla nová stránečka o Caridina japonica (pozdě, ale přece :o).

Čt, 5.3.2009  AKVÁRIUM : čas na změnu
_____Pro naprostý nedostatek času jsem se dnes rozhodl pro změny, které by měly velmi radikálním způsobem minimalizovat údržbu čtyřstovky. Zkrátka, po redukci ryb na pouhých 20 kusů je čas na další level :o) ... Více v deníku.

St, 18.3.2009  AKVÁRIUM : hotovo
_____A je to. Ze čtyřstovky je krevetkárium:o) ... Recept najdete v deníku.

Pá, 27.3.2009  WEB : aktualizace
_____V souvislosti s přestavbou čtyřstovky na krevetkárium jsem aktualizoval stránky o filtraci a stručný přehled ryb.

Ne, 5.4.2009  WEB : aktualizace
_____Aktualizoval jsem stránku o malém krevetkáriu (lampičce).

Po, 27.4.2009  WEB : poděkování
_____Dnes mi přišla knížka Karla Rataje Akvaristika začíná u rostlin (1977). Vydražil ji pro mě na aukro.cz fanoušek tohoto webu - když si všiml, že mi chybí v akvaristické knihovničce. Abych byl důsledný - jiný akvarista a fanda těhle stránek mi zase někdy v prosinci 2008 poslal Nature Aquarium World III od Takashi Amana. Ještě jednou díky vám oběma, pánové. Moc si toho vážím a slibuju, že to tady budu i nadále zvelebovat, seč mi síly (a čas) budou stačit :o) ...

Ne, 3.5.2009  AKVÁRIUM : další cherryny
_____Čtyřstovka konečně vypadá jako krevetkárium - počet Red Cherry byl navýšen na 200ks, takže už nemusím čumět do akva půl hodiny, abych vůbec zahlédl nějakou tu krevetku :o) ... Více v deníku.

Út, 5.5.2009  WEB : další aktualizace
_____Aktualizoval jsem stránku o potápníkově království  (viz studenovodní akvárko).

So, 9.5.2009  WEB : nová fotogalerie
_____Akvárko zase jednou dospělo do "fotitelného stavu", tak jsem na to vlítnul a vyblejsknul jsem  pár fotek na památku.

Ne, 10.5.2009  WEB : splněný slib
_____V červnu 2008 jsem k článku  Čím a jak fotím  připsal : "Dnes už to dělám jinak. Článek bude v brzké době aktualizován". A protože sliby se mají plnit (nejen o vánocích :o), tak vám tímto oznamuji, že mám hotovo :o) ...

So, 16.5.2009  WEB : nová stará fotogalerie
_____Právě jsem dokončil rekonstrukci historické části fotogalerie : 1) vyhodil jsem silně nekvalitní fotky bez významnější dokumentární hodnoty  2) přidal jsem pár "nových", dosud nezveřejněných fotek (objevených při paběrkování v archivu)  3) všechny fotky ve fotogalerii se nyní otevírají na nové stránce (tmavé pozadí + libovolně dlouhý komentář), šířka drtivé většiny fotek je 900pix 4) opravil jsem všechny nefunkční odkazy u názvů rostlin (důsledek spojení stránek rostliny I a II).

Ne, 17.5.2009  WEB : prezentace akvárka
_____Venku je krásně, takže návštěvnost webu (logicky) klesá. Abych to trochu zmírnil, vložil jsem na rybicky.net (nově) a na akvarko.cz (comeback) prezentaci svého akvárka. Zkrátka - nemůžu si dovolit nemít "pořádnou reklamu" na serverech, kam chodí několik tisíc (!) lidí denně. Prezentace (natožpak úspěšná prezentace :o) akvária je přece jenom mnohem víc vidět než klasický odkaz a tudíž sem může přitáhnout mnohem víc nových (a časem třeba i pravidelných) návštěvníků.

So, 23.5.2009  WEB : rostliny
_____Během uplynulého týdne jsem zaktualizoval většinu (žijících) rostlin (viz stručný přehled). Mnohde jsem přidal nové (nebo staronové) fotky (opět vyštrachané z archívu). In memoriam byly aktualizovány Hygrophila corymbosa var.minima a Tiger Lotus.

Út, 26.5.2009  WEB : kongáči - new foto
_____Byl jsem dotázán, zda-li bych do atlasu na akvarista.cz neposkytl nějaké fotografie kongoteter. Souhlasil jsem, pohledal jsem, nalezl jsem ... A když už jsem se v těch fotkách hrabal, trochu jsem rozšířil i svou vlastní fotogalerii :o) ... Bohužel jde o tři roky staré fotky, takže kvalita nic moc (na druhou stranu - už jsem viděl i horší :o) ...

Ne, 31.5.2009  WEB : nové tapetky na pozadí monitoru
_____Doplnil jsem výběr mých nejpovedenějších fotografií. (Miniatury odkazují na originály s původním rozlišením).

Ne, 14.6.2009  WEB : potápník - konečně fotky!
_____Další rest vyřízenej. Potápník teď žije ve starém krevetkáriu-lampičce, díky čemuž se mi ho občas podaří i vyfotit. Ale není to žádná sranda (kongotetry hadr). Časem to snad bude lepší ...

Po, 13.7.2009  Sklorex
_____O dovolené jsem se podíval do brněnského Sklorexu. Fotky dodám co nevidět ... čáry máry, už jsou tady

Čt, 16.7.2009  milášek is dead
_____Potápník už to má za sebou :o( ... Moc si toho novýho bejváku neužil ...

So, 29.8.2009  Verdana
_____Možná jste si toho všimli, možná nee ... Před pár měsíci jsem začal měnit a sjednocovat písmo. Dnes jsem to (po dost dlouhé tvůrčí pauze :o) dorazil. Drtivá většina webu je nyní psána písmem Verdana (ta vypadá v Mozille /i v Opeře/ mnohem líp, než dosavadní Ariel). Jinými slovy, web má zase o kousek jednodušší a jednotnější úpravu.

St, 2.9.2009  výročí
_____Ha! Dneska jsou to přesně tři roky, co jsem pustil tenhle webík do světa ... To to letí. To to letí :o) ...

So, 5.9.2009  aktualizace
_____Aktualizoval jsem deníčky všech ryb, u většiny jsem též vložil nové fotky. (Krásně mi zapózovali zejména perleťáci).

So, 12.9.2009  další aktualizace
_____Dopsal jsem (dlouho zanedbávaný) deník akvárka desperátů. Fotka aktuálního stavu bude co nevidět.

St, 16.9.2009  nová fotogalerie
_____Pro nedočkavce: Dnes jsem začal fotit úplně novou fotogalerii. Změny v akva jsou ovšem minimální, takže se vlastně vůbec není na co těšit :o) ... Jakmile bude dost materiálu, něco vyberu a hodím to na web. Vydržte.

So, 26.9.2009  nové tapetky
_____Opět jsem si dovolil mírně rozšířit sbírku mých nejpovedenějších foteček. :o)

Pá, 2.10.2009  (20:15)  SOUTĚŽ !!! Staňte se milionářem !!!
_____Na aquapage.cz se furt o něco soutěží, tak mě napadlo, že bych také mohl něco vymyslet :o) ... A je to tady: Během září jsem si pěkně máknul (páč jsem kluk pilnej :o) a web je teď bohatší o 56 zbrusu nových fotek. Kdo je jako první všechny najde, vyhrává 1.000.000,- Kč. Správné odpovědi zasílejte na info@horacovoakvarium.cz.
_____Upozornění: Soutěž rozhodně nebude probíhat za dozoru státního notáře. Organizátor (tedy já) si vyhrazuje právo měnit pravidla během soutěže tak, aby nikdo nemohl vyhrát :o). Na jakékoliv připomínky, námitky či protesty nebude brán zřetel. Připravit. Pozor. Teď !!! (Na co ještě čekáte? :o)

, 2.10.2009  (21:15)  konec soutěže !!!
_____Konec! Šmitec! Už nevolejte, už nepište! Je mi líto, ale soutěž právě skončila. (Jsem zapomněl napsat, že to musíte najít do šedesáti minut :o) ... No ... už se stalo :o))) ... Bohužel, nikdo nevyhrál (to se ostatně dalo čekat, že? :o) a žádná výhra tudíž nemůže být vyplacena. Tady máte (pro kontrolu) přehled zmíněných nových fotek. Zdar saláti :o) ...

Po, 5.10.2009  nová fotogalerie - pozdě, ale přeci
_____Akvárku byly v září 4 roky. S mírným zpožděním jsem k tomuto výročí zplodil novou fotogalerii.

Ne, 15.11.2009  aktualizace
_____Poslušně hlásím, že jsem (konečně) doplnil deník a knihu účtů.

Po, 16.11.2009  staronová fotogalerie
_____Zajímá vás, jak vlastně vznikl současný layout? V tom případě mrkněte sem.

So, 12.12.2009  zrušena poradna
_____Z časových důvodů jsem musel uzavřít poradnu. Více zde.

St, 23.12.2009  Veselé Vánoce
_____Veselé Vánoce a šťastný a pohodový rok 2010 všem návštěvníkům těchto stránek.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2010

 
     
  So, 16.1.2010  200.000 návštěv
_____Celková návštěvnost webu dosáhla sumy 200.000. Jako obvykle ... nikdo nic nevyhrál :o) ... Ale díky za přízeň :o).

Ne, 17.1.2010  nový článek
_____Ano, přiznávám, trochu to tu zanedbávám ... Času je málo a do deníku v podstatě není co psát ... abych alespoň trochu ulevil svému špatnému svědomí, uklohnil jsem nový článek :o) ...

Po, 18.1.2010  to to letí ...
_____Tak jsem si právě uvědomil, že jsem za celej rok 2009 nevložil ani jeden novej článek (!). Spoustu jsem jich načal, ale nic jsem nedotáhl do konce. Nějak to všechno moc utíká ... A pořád rychlejc ... Není to tak dlouho, co se nám narodila holka ... A teď na podzim už šla do školy. Za chvilku se začne tahat s klukama ... Pak svatba ... A potom začnu shánět "pemprsky". (Ne pro vnouče ... pro sebe. Páč tou dobou už se začnu připochcávat :o). A pak ... šmitec. A šup do penálu. To to letí ...
_____Svědomí mi nedá spát ani po napsání článku o ruduše, tak jdu hned napsat (resp. dokončit) další. (Abych ten výpadek trochu dohnal :o) ... zdraví Horác

Út, 19.1.2010  nový přehled článků
_____Nechci to zakřiknout, ale vypadá to na další záchvat tvořivosti :o) ... Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží tentokrát :o) ... Abyste viděli, že to myslím vážně ... tak jsem si vytvořil chronologický přehled článků, ze kterého je na první pohled patrné, jestli se flákám, nebo ne. (Je to stránka spíš pro mou vlastní potřebu, abych nemohl /podvědomě/ šulit sám sebe :o) ...

St, 3.2.2010  další článek
_____Hotovo. Právě jsem dokončil článek Řasy, světlo a živiny.

Ne, 7.2.2010  literatura
_____Po delší době jsem zase trochu zapracoval na literatuře. Ale ještě toho pořád zbývá dost dodělat :o( ...

So, 13.2.2010  běžná údržba
_____Zaktualizoval jsem deník čtyřstovky, knihu účtů a deníky ostatních nádrží. V knize návštěv jsem zarchivoval příspěvky z roku 2009. Po velmi dlouhé době jsem to tu opět trošičku optimalizoval pro uživatele Opery (ještě není hotovo).

Pá, 19.2.2010  nové rostliny
_____Konečně jsem zaktualizoval rostliny (já vím - jsem hovado :o). V říjnu přibyla úplně nová zelenina (Bacopa caroliniana, Bolbitis heudelotii). Do akvárka se vrátila Limnophila sessiliflora (dárek od Aqua-Daho :o), Ludwigia palustris, Rotala wallichii a poněkud nešťastným způsobem Anubias congensis a Echinodorus cv.Tropica. Přehled všech zaktualizovaných rostlin máte zde.

Po, 15.3.2010  :o)))
_____Nudíte se? Kupte si medvídka mývala! ... nebo hrocha :o) ... http://www.youtube.com/watch?v=xobZT65x71c

St, 24.3.2010  novinky aneb neflákám se :o)
_____Habyste si nemysleli, že už na to zase kašlu ... do konce měsíce bude hotovej další článek ... a taky jsem začal fotit materiál pro novou fotogalerii ...

So, 27.3.2010  nový fotky
_____Hotovo. Slíbená fotogalerie, zachycující současný stav akvárka, je zde. A teď jdu dorazit ten článek ...

St, 31.3.2010  nový článek
_____Dal jsem si dead line na posledního března, což je dnes, ale něco mi do toho vlezlo ... Článek tedy není úplně hotov. Velkou výhodou internetu (oproti tištěným médiím) je, že to ještě můžu napravit :o) ...

Po, 12.4.2010  šmitec?
_____Na nějaký čas se odmlčím. Musím vyřídit několik neodkladných záležitostí (blíže viz zde).

Ne, 30.5.2010  poslední foto před zrušením
_____(Možná se dokopu i k poslední fotogalerii. Uvidíme. Radši nic neslibuju.) foto

So, 24.7.2010 
_____Poslední (?) záznam v deníku.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2012

 
     
  St, 18.4.2012  Hello. I'm back.
_____V červenci 2011 jsem kvůli chybě při zálohování přišel při repasování PC o celou sadu webových souborů, což mi tak nějak znemožnilo cokoliv tady měnit ... Dlouho jsem s tím nic nedělal (stejně jsem měl jiné starosti), ale poslední dobou už mě začaly svrbět prsty a tak jsem si nakonec zjistil, jak celý web stáhnout z webhostingového serveru zpátky do počítače.

Čt, 19.4.2012 
_____Aktualizoval jsem stránku "o webu", konkrétně statistiky přístupů, které mi dělají opravdu velkou radost (v lednu 2012 přes 8000 návštěv !!!). Úžasné číslo - už vzhledem k tomu, že jsem tu skoro 2 roky na nic nesáhl. Stránky jakoby začaly žít svým vlastním životem ... co víc si přát.

Pá, 20.4.2012  Pane Bože, Ty to vidíš ...
_____Tak jsem si právě uvědomil, že jsem při té zmíněné nehodě nenávratně přišel o všechny rozepsané články ... ty byly pouze v mém počítači, na webhostingu samozřejmě ještě ne ... nemám slov ...

Po, 27.8.2012  nové odkazy
_____Trochu jsem překopal odkazy na nekomerční stránky ... smáznul jsem pár nefunkčních odkazů, přidal pár nových ... a vytvořil jsem nové rubriky - obecné stránky, rostliny a krevetky. Prezentace nádrží jsem trochu upozadil (posunul níž) ... přeměnilo se to na sbírku mrtvých, neaktualizovaných webů :o(

So, 8.9.2012  nové odkazy II
_____Dokončena revize odkazů na komerční stránky. Opět jsem  opravil (nebo vyřadil) nefunkční odkazy. A opět jsem několik nových přidal. Snad to zase nějakou tu chvíli bude fachčit ... (než to fachčit přestane :o) ...
_____Díky Rexovi (admin rybicky.net) jsem se na starý kolena naučil dělat náhledy stránek. Tož jsem si je udělal pěkně po svým ... krásně velký a vostrý :o)

Po, 19.11.2012  nový layout stránek
_____Tak jsem tuhle přemejšlel, jak to jednou zaonačím, až založím nový akva ... Jak v hlavním menu rozliším moje akvárium staré a moje akvárium nové ... a jak jsem si s tím tak hrál, vznikl z toho tenhle novej (širší) layout.  Ten se mi tak zalíbil, že jsem nevydržel a fouknul ho na net :o) ... Jak už asi víte, nepoužívám redakční systém, takže předělat komplet všechny stránky bude ještě nějakej ten čásek trvat ...

So, 24.11.2012  rostliny v novém
_____Stránku rostliny (s jejímž uspořádáním nejsem dlouhodobě spokojen) jsem rozdělil na 3 stránky: 1) stručný přehled (obrázkové menu, abecední seznam), 2) první osázení (plán, ceník, realita) a 3) mapa osázení . Uvidíme, jak se to osvědčí ... Obrázkové menu přibylo též u ryb.

Ne, 23.12.2012  tak jo ...
_____S koncem světa to (opět) nevyšlo ... (co se dá dělat :o) ... tak holt budu pokračovat :o) ... Pohodové Vánoce i celý nový rok 2013 přeje Horác.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2013

 
     
  Ne, 10.3.2013  aktualizace knihy návštěv
_____Konečně jsem předělal a dodělal archiv knihy návštěv tak, aby odpovídal nové grafice webu ... příspěvky za rok 2012 jsem konečně přesunul do archívu, takže aktuální kniha návštěv odpovídá tomu, že už se píše rok 2013 :o) ... sorry, že to tak dlouho trvalo ...

Ne, 24.3.2013  nový článek
_____Věřte tomu nebo ne ... po dvou letech je tu další článek :o) ... Teda článek ... spíš jen takové torzo, první nástřel ... Jedná se totiž o slovník, o jakýsi přehled základních pojmů ...  a zatím je zpracováno jen pár hesel ... Doufám, že teď, když jsem to hodil na net, tak mě to donutí pracovat na tom poněkud intenzivněji, než doposud :o) ...

Út, 7.5.2013  nový článek (fotogalerie)
_____Rozhodl jsem se (postupně) zveřejnit svou sbírku fotografií nejkrásnějších nádrží. Trochu jsem musel přemýšlet, kam to vlastně zařadit ... nakonec jsem to vrazil mezi články. Není to samozřejmě úplně košer (jsem si toho vědom), tak nad touhle nepřesností přimhuřte oko a kochejte se :o) ... Začal jsem (ryze subjektivním) výběrem toho nejlepšího, co se mi líbilo v jednotlivých ročnících IAPLC.

St, 8.5.2013  nášup
_____Využil jsem svátečního volna a ke stávající velké fotogalerii jsem přihodil ještě dvě menší - jednak přehled absolutních vítězů IAPLC 2001-2012 a druhak přehled nejúspěšnějších autorů.

Po, 20.5.2013  nový článek (fotogalerie)
_____Přihodil jsem další sbírku zajímavých fotografií. Tématem je akvárium a design.

Ne, 26.5.2013  nový článek (fotogalerie)
_____Hotovo. Tady máte slíbenou sbírku nejkrásnějších paludárií. Opět připomínám - jde o subjektivní výběr. Každému se líbí něco jiného ...

Po, 3.6.2013  nová stránka
_____Trocha nostalgie aneb stránka pro pamětníky :o) ...

Ne, 30.6.2013  zase o jeden rest míň
_____Věřte nevěřte ... po x letech jsem dokončil (jednoznačně nejpopulárnější) článek tohoto webu - Nejčastější chyby začátečníků :o) ...

Út, 2.7.2013  ostřejší fotky ve fotogalerii
_____Při roztáhnutí stránek z 900pix na 1100pix jsem velké fotky ve fotogalerii (v rychlosti) roztáhnul jen kurzorem, což se samozřejmě podepsalo na kvalitě. Teď jsem se konečně dokopal k tomu, abych v archívu dohledal orignály a v Corelu z nich vyrobil poctivé 1100pixelové fotky. Sorry, že to trvalo tak dlouho ... ale byla to fakt humusácká piplačka :o) ...

Út, 9.7.2013  nový článek (fotogalerie)
_____Dokončil jsem novou fotogalerii - výběr nejkrásnějších akvárií soutěže AGA, ročník 2000-2012. Někteří akvaristé přihlašují své nádrže jak do IAPLC, tak do AGA. V takovém případě jsem dal přednost IAPLC a do fotogalerie AGA už jsem ji znovu nezařazoval, aby nedocházelo ke zbytečnému zdvojování. Popisky fotografií (včetně odkazů) dokončím až po dovolené.

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2014

 
     
 

Út, 2.9.2014  8. narozeniny
_____Dnes je to (přesně na den) osm let, co jsem tenhle web šoupnul na internet (a deset let, co jsem na něm začal pracovat). Dle TOPlistu jsem navíc někdy začátkem července oslavil (teda vlastně neoslavil - prošvihnul :o) pětistého tisícího návštěvníka (!)
_____Tak jsem o těch deseti letech strávených s tímhle webem přemejšlel ... až jsem z toho přemejšlení začal makat na atlasu :o))) ... Nebude to nic velkého, jen to, co mi už prošlo rukama plus to, co bych chtěl, aby mi prošlo rukama :o) ... Plánuju vyjmout všechny rostliny a živočichy ze stránky moje akvárium a přesunout je do samostatného atlasu, který bude společný pro všechny nádrže (ať už staré nebo nové). 

St, 15.10.2014  nové záhlaví a zápatí stránek
_____Práce na atlasu mě inspirovala ke zjednodušení a sjednocení layoutu záhlaví a zápatí stránek.

Pá, 17.10.2014  nový atlas rostlin
_____Nahrál jsem (již zmíněný) (bohužel však zcela nehotový) atlas rostlin. Nebylo zbytí - s přesunem jednotlivých rostlin do atlasu totiž přestaly být funkční odkazy ze stránky "moje akvárium - rostliny - přehled". Většina "starých" rostlin již byla přesunuta, nové rostliny (tj. ty, které bych eventuelně někdy v budoucnu rád ozkoušel) budou samozřejmě přibývat podstatně pomalejším tempem ...

Út, 21.10.2014  nový článek
_____Po delší době ... jsem si dovolil ... krátký článeček : Rostliny pro začátečníky.

Ne, 26.10.2014  teď už jsem z obliga :o) ...
_____Po rozsáhlých konzultacích s renomovanou advokátní kanceláří Veselý & Zajíc & Vyskočil a konkurenční kanceláří Tvrdý & Bobek & Vytlačil jsem se rozhodl dát vztahu "webmaster - čtenář" konkrétní právní rámec a vypracoval jsem jeho paragrafované znění.

Út, 28.10.2014  nový článek (fotogalerie)
_____Státní svátek jsem oslavil prací - dokončil jsem fotogalerii vertikálních zahrad.

Ne, 9.11.2014  vzkaz pro uživatele MSIE
_____Přiznám se - už jsem na to tady nekoukal v Internet Exploreru ... ani nepamatuju (nemám ho rád :o). Tuhle "novou" (širší) verzi jsem si v něm prohlédl teprve před pár dny a nestačil jsem se divit ... Závěr: Od teď budu web primárně odlaďovat právě pro IE, protože když donutím něco udělat IE (například bílé rámečky kolem fotek), tak Mozilla i Google Chrome to (v pohodě) pochopěj taky. Naopak to bohužel nefunguje.

Út, 11.11.2014  2. vzkaz pro uživatele MSIE
_____Hergot lidi ... to je furt samá pochvala a gratulace ... ale abyste mi napsali : "Hele vole, Internet Explorer ti zprasil menu moje staré akvárium, takže je teď na dvou řádcích" ... toho se člověk nedočká ... Už jsem to opravil ... ale strašilo to tam snad dva roky! Čeho se bojíte??? Nešetřete mě!!! Lidi, který mě upozorněj  na nějakou chybu, mlátím jen zcela vyjímečně !!! :o) ...

Pá, 21.11.2014  Je to tam!
_____Vážení přátelé, ano. Po velmi těžkých a dlouhotrvajících porodních bolestech spatřila světlo světa šablona 28-96-28 (ta čísla fakt nemá smysl vysvětlovat :o). Tato šablona jest vyjímečná tím, že vypadá ve všech prohlížečích úplně stejně, tj. že všechny fotografie do ní umístěné mají krásný bílý jednopixelový rámeček. Dokonce ani neuvěřitelně natvrdlý (jemně řečeno) MSIE ji nedokáže zmrvit - a to už je co říct. Za projevené (i neprojevené :o) gratulace srdečně děkuje nečekaným úspěchem opitý Horác.

Ne, 30.11.2014  atlas živočichů
_____K dnešnímu dni jsem dorazil atlas živočichů. Karty živočichů, které jsem (zatím) neměl, budou pochopitelně přibývat pomaleji ...

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2015

 
     
  Út, 3.3.2015  aktualizována kniha návštěv
_____Vyčistil jsem knihu návštěv (tj. rok 2013 a 2014 byly přesunuty do archívu). Jó, dal jsem si na čas. Jó, jsem pomalej ...

Ne, 17.5.2015  rozepsané články nalezeny
_____No to mě ... na holý záda. Našel jsem nějakou starou flashku ... a na ní zálohu HA i se všema starejma rozepsanejma článkama :o) ...

Po, 4.1.2016  rozepsané články opět ztraceny (?)
_____Si děláte srandu ... nevíte náhodou někdo, kam jsem tu pitomou flasku zase strčil? A nepište, že ... no však vy víte kam :o) ...

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2016

 
     
 

Čt, 7.1.2016  opraven článek o aktivním uhlí
_____Po jisté podnětné diskusi na rybicky.net jsem editoval článek o aktivním uhlí. (Vlastně jsem ho editoval už v březnu 2015, ale nějak jsem ho pak zapomněl nahrát na hosting, takže veškeré změny zůstaly jen v mém počítači. Že by začínající dementia praecox ?

Pá, 8.1.2016  porucha není na vašem přijímači
_____Ty kráso ... já to tam zase nedal ... tak teď už to tam je ... vopravdu ... no fakt ... se koukni ne ... Tohle mi nikdy nikdo neuvěří ...

Ne, 17.1.2016  nový článek
_____Když už máme ten začátek roku ... dal jsem si jisté (vzhledem k dosavadní produktivitě psaní článků) šílené předsevzetí ...  zveřejňovat ho tu ale nebudu ... abych se při jeho případném nesplnění neztrapnil ještě víc, než dosud :o) ... každopádně, k dnešnímu dni jsem dokončil (a nahrál na server :o) článek  Rostliny emerzní a submerzní.

Ne, 31.1.2016  nový rekord
_____Tak to je mazec ... dnes padl nový rekord : přes 10.000 návštěv za měsíc. Dík za přízeň, lidičky ... Když si vzpomenu na ty skromné začátky ... chce se mi uronit slzu :o) ... Tož když sem tak pilně chodíte ... tady máte novej článek :o) ...

Ne, 28.2.2016  nový článek
_____Další měsíc ... další článek :o) ... zatím stíhám :o) ... Jak to půjde dál, netuším ... to je holt ta potíž s předsevzetíma :o) ... Od práce na článcích mě začalo zdržovat plánování nového akvária. (A je to venku :o) ... Momentálně rozkresluju objednávku na nový stolek :o) ...

Pá, 18.3.2016  foťák
_____Tak už mám novej foťák ... teď ještě to akvárko :o))) ...

Čt, 31.3.2016  nové šablony pro fotky - po padesáté šesté nebo tak nějak ...
_____Tak jsem asi přišel na to, jak donutit mobily a tablety, aby mi neprasily šablony na fotky (viz tlusté bílé okraje fotek místo tenkého rámečku). Postupně to opravuju. Ale bude to trvat ještě dlouho. Objednávka nových akvárek a stolků má momentálně přednost.

St, 4.5.2016   objednáno
_____Dnes jsem definitivně objednal akvárka - celkem to dělá nějakých 1500 litrů. Stolky jsem (se zpožděním) objednal před týdnem.

Ne, 14.5. 2016 stolek pod nové akvárium desperátů (450L) je hotov
_____ÚÚÚž je to uděláno úúúž je to hotovo :o) ... foto

St, 25.5. 2016  stolek pod 650L je doma
_____Dnes ráno mi z truhlářství přivezli stolek pod hlavní (obývákovou) nádrž ... foto

Ne, 29.5. 2016  stolek pod 650L je na místě
_____Obývák definitivně přestavěn, stolek pod akva šel místo televize ... foto

Po, 27.6. 2016  odkaz COMEBACK konečně funguje :o) ...
_____Ano, k dnešnímu dni jsem nahrál na server novou část stránek - COMEBACK 2016. Momentálně je funkční pouze moje /nové/ akvárium. Na stránku se (zatím) nedostanete z jednotlivých karet atlasu a možná z několika málo dalších stránek. Postupně to dám do pořádku.

Ne, 9.7.2016  oprava grafiky
_____Opravil jsem grafiku fotogalerie staré nádrže. V mobilu to vypadalo opravdu děsivě ... něco jako vzpoura tabulek :o) ... V normálním počítači tyhle kiksy bohužel nejsou vidět. (Dík za upozornění).

St, 20.7.2016  většina akvárek je doma
_____Tak kromě šestistovky mám všechna objednaná akvárka doma.

Pá, 22.7.2016  oprava grafiky II
_____Dcerka má smartphone, máti má wifinu. (Já nemám ani jedno, ani druhý :o). Tak co myslíte, že jsem dělal o dovolený :o) ... Ano, správně - hledal jsem a zapisoval si chyby v zobrazování HA  ... Mobily těm tabulkám dávaj fakt pěkně na prdel ... Zdaleka ne všechno umím opravit ... ale ty největší hrůzy se postupně snažím dát do pořádku (co je už odladěno, lze sledovat na mapě stránek).

Ne, 24.7.2016  čistka
_____Je mi líto, ale k dnešnímu dni jsem smazal veškeré články/fotogalerie porušující autorská práva majitelů fotografií. Už je z toho zase jen soukromá sbírka fotografií (nejkrásnějších akvárií, paludárií a vertikálních zahrad) ...

Pá, 29.7.2016  hotovo (teda zatím)
_____Tak jsem se dočkal ... poslední (a největší) akvárko je doma ... foto

So, 30.7.2016  čtyřstovka
_____Akvárium desperátů II je na místě ... připravené na instalaci techniky atd. foto

Po, 1.8.2016  zase o trošičku dál (resp. blíž :o) ...
_____Stolek pod šestistovku je definitivně smontovanej ... foto

Út, 2.8.2016  vylepšení atlasů
_____Trochu jsem se pochlapil a v uplynulých čtrnácti dnech jsem dal do pořádku atlasy. Každá jednotlivá karta (rostliny nebo živočicha) byla překontrolována, pro umístění fotek i textu byly vloženy vylepšené šablony (tabulky) se striktně určenými rozměry. V IE to vypadá O.K., v mobilu to zkontroluju, až se uvidím s dcerkou. Nově pořízených rostlin (přibylo zejména hodně mechů) se to samozřejmě netýká, tam mě čeká ještě spousta práce.

Pá, 5.8.2016  staronový stojan
_____Stojan v předsíni už je také hotov ... foto.

Po, 22.8.2016  je to tam :o) ...
_____Utekl půlrok ... a z tohohle je tohle :o) ... Nojo ... já vím ... jsem pomalej :o) ...

Po, 12.9.2016  vau
_____Asi to nikoho (kromě mě :o) nezajímá ... ale dnes jsem se na TOPlistu v kategorii akvaristika http://www.toplist.cz/chovatelstvi/akvaristika (poprvé v historii webu - alespoň co si pamatuju) umístil v první desítce (co se průměrné návštěvnosti za poslední týden týče) ... fuj, to je ale odporně dlouhý souvětí :o) ... Ještě že k této stěží uvěřitelné události dochází maximálně jednou ... za deset let :o) ...

Ne, 25.9.2016  napuštěno
_____Šestistovka napuštěna ... zatím jen tak na zkoušku ... abych zjistil, co a jak (esli to vůbec má smysl zařizovat :o) ...

So, 26.11.2016  vypuštěno
_____Šestistovka vypuštěna :o) ... v plánu je nové (lepší) vypodložení stolku, instalace filtračních komor, písek, pařez, voda, rostliny, ryby, krevety ... následuje zrušení nádrže a stěhování bůhvíkam :o) ...

Čt, 22.12.2016  Veselé Vánoce
_____Veselé Vánoce a šťastný a pohodový rok 2017 všem pravidelným i nepravidelným návštěvníkům těchto stránek.

 
     
 

       [ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2017

 
     

 

Po, 9.1.2017  založení akvárka (600L)
_____Jo ... už je to tady :-) ... komory, písek a pařezy už jsou tam ... foto

Po, 23.1.2017  založení akvárka pokračuje
_____Jo ... už je to tady :-) ... první rostliny a první ryby už jsou tam ... viz deník

Ne, 29.1.2017  mám založeno
_____Po týdnu mám definitivně založeno ... dnes jsem to nafotil - viz fotogalerie

Ne, 7.5.2017  stav cca 3 měsíce po založení
_____Po brutálním protrhání nádrže jsem nasekal pár fotek ... akvárko teď vypadá nějak takhle ... další fotografie ve fotogalerii ...

Út, 9.5.2017  aktualizace atlasu ryb
_____Zaktualizoval jsem atlasové karty všech staronových ryb (thorakáti, perleťáci, neonky, skaláry a ancistrusi).

Ne, 18.6.2017  nová fotogalerie
_____Po odstranění pařezu (podrobnosti viz deník) jsem nafotil něco málo fotek ...

Ne, 25.6.2017  kniha návštěv aktualizována
_____Tak už máme červen ... nejvyšší čas vytvořit knihu návštěv pro rok 2017 a rok 2016 přesunout do archívu :-))) ... (já vím - jsem dobytek :-) ...

Út, 4.7.2017  odkazy v novém
_____Překopal jsem stránku odkazy. Konkrétní pojmy a problémy dostaly novou grafickou podobu. Promazal jsem nefunkční odkazy, přidal jsem nové. Vytvořil jsem novou stránku odkazy - inspirace, která by měla (alespoň částečně) nahradit články/fotogalerie, smazané kvůli autorským právům. Dále přibyla stránka neakvaristické odkazy, kde budou ... neakvaristické odkazy :-))) ...

Út, 12.9.2017  nová fotogalerie
_____Po třech měsících jsem nafotil aktuální stav šestistovky ...

So, 16.9.2017  aktualizace
_____Aktualizoval jsem pár stránek (o webu, mapa stránek, úvod - o mně, úvod - akvaristika a já) ...

So, 23.9.2017  slíbená fotka
_____Zase o jeden rest méně :-) ... Tady máte jednu fotečku ... slíbenou kdysi dávno ... (ještě v Krkonoších :-) ...

Čt, 28.9.2017  nové stránky
_____Zprovoznil jsem nové stránky o menších nádržích (450, 250 a 4x60 litrů). Proč je to tak stručné, jsem se pokusil vysvětlit v deníku ... Mimochodem, momentálně se (z technických důvodů) na ty nové nádržky dostanete pouze z indexu (titulní stránka) (to je tahle :-). Soráč ...
_____Taky jsem (pozdě, ale přeci) přišel na to, jak donutit Internet Explorer, aby mi dělal bílé rámečky i kolem fotek v deníku (ostatní prohlížeče s tím nikdy problém neměly, ale IE je prostě jinej :-) ... Esli se to nějak zprasilo (deformace tabulek, ve kterých je umístěn text), tak mi to prosím napište ... Mně to fachá dobře, ale jeden nikdy neví ...

Út, 10.10.2017  atlas rostlin v novém
_____Trochu jsem upravil menu v atlasu rostlin (růžicovité jsem rozdělil na solitéry a různé) (kam /zatím/ spadla jen valisnerie :-). Přidal jsem úvod jakýsi, kde jsem se pokusil vysvětlit, proč jsem to rozdělil, jak jsem to rozdělil :-) ... Ke každé skupině rostlin přibylo stručné info (týkající se využití v akváriu). Vylepšil jsem návrat z jednotlivých rostlin - je na výběr návrat do skupiny (např. "další stonkovky") nebo na kompletní atlas/přehled rostlin.

Po, 16.10.2017  čtyřstovka dokončena
_____Mám hotovo. Poslední, sedmé akvárko (kompletně) založeno ... více zde :-) ...

So, 21.10.2017  dvoustovka : první foto
_____Zkusil jsem vyblejsknout dvoustovku ... vlastně jde o vůbec první fotku od založení ... (soráč :-) ...

So, 28.10.2017  další fotky z předsíně ...
_____První fotka celého (zařízeného) stojanu a krevetkária ...

Po, 30.10.2017  přírůstky do atlasu
_____Corydoras sterbai a Rineloricaria lanceolata už mají svou vlastní kartu ve zdejším atlasu :-) ...

Čt, 2.11.2017  přírůstky do atlasu
_____Ludwigia repens cv. Rubin (Super red), Hygrophila difformis a Microsorium pteropus cv. Narrow ... jsou v atlasu.

Ne, 5.11.2017  a znovu atlas
_____1) Co mech, to karta v atlasu? Usoudil jsem, že to nemá smysl, takže nikoliv  :-) ...
_____2) zaktualizoval jsem drtivou většinu rostlin, doplnil pár fotek atd. ...

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2018

 
     
  Ne, 1.4.2018  650 : nový záznam v deníku :-) ...
_____Ano, je to tak ... po delší pauze jsem tam zase něco naťukal :-) ... (edit: a přidal aktuální foto šestistovky) ...

St, 25.4.2018  450L : nové fotky
_____Nafotil jsem aktuální stav čtyřstovky ...

So, 28.4.2018  250L : údržba + stěhování ancistrusů

Ne, 29.4.2018  650L : nová fotogalerie
_____Jojo ... je to tak ... nová fotogalerie už je fertig ...

So, 12.5.2018  650L : nové staré fotky
_____Do fotogalerie jsem dodatečně vložil pár fotek pořízených začátkem listopadu 2017 ...

Ne, 13.5.2018  nový článek
_____Teda spíš miničlánek ... a ještě nedokončený. Ale vzhledem k hrozícímu stěhování by pak už vůbec nebyl aktuální ...

Po, 14.5.2018  650L : nové staré fotky II
_____Do fotogalerie jsem dodatečně vložil pár fotek pořízených v říjnu 2017 ...

Út, 15.5.2018  inovace bez legrace
_____1) Jak jste si jistě všimli, po opravdu (ale opravdu :-) dlouhé době jsem vyměnil hlavní fotku na titulní straně ... Co naplat ... život jde dál ... můj oblíbený únor 2008 nahradilo září 2017 ...
_____2) trochu jsem zmodernizoval stránku starého akvárka desperátů. (Takže spíš něco pro pamětníky :-) ... Konkrétně jsem vložil odkaz na velkou fotku (1600pix) a smazal jsem 500-pixelové fotky odkazující na 900-pixelové (ty jsem vložil přímo do stránky) ... Kvalita fotek nič moč, ale co nadělám ...

Pá, 18.5.2018  inovace bez legrace II
_____Jsem marod ... dokonce jsem musel zůstat doma ... takže chrápu, čumím na Hru o trůny nebo makám na webu :-) ...
_____1) Po starých desperátech přišla na řadu lampička a studenovodní (potápníkovo) akvárko. Trochu jsem si pohrál s tabulkama (ve kterých je umístěný text), takže mobily už by to neměly tak prasit jako doposud (alespoň v tom mém už to vypadá celkem obstojně) ...
_____2) To samé platí o článcích - tabulky už nejsou v mobilu deformované, s velikostí písma (jednou maxi, jednou mini) si nevím rady ...
_____3) trochu jsem se hrabal v archívu ... promazával nepoužitelné fotky (takže většinu :-) ... ale našel jsem i pár hezkých ... takže v nejbližší době můžete čekat pár přírůstků do atlasu ryb i rostlin ...

Ne, 27.5.2018  mapa stránek v novém
_____Trochu jsem si pohrál s mapou stránek. Kromě aktualizace jsem upravil řádkování a velikost písma (v mobilu), což z ní teď dělá ideální menu (rozcestník) právě pro uživatele smarphonů (hlavně pro ty s tlustejma prstama :-) ... Aspoň myslim, teda ... Kdyžtak mě vyveďte z omylu :-) ...

Pá, 8.6.2018  menší reorganizace
_____U dalších /nových/ nádrží jsem spojil základní info a poznámky do jedné stránky (po vzoru dalších /starých/ nádrží) ... (prostě jsem ubral klikání :-) ...

Ne, 1.7.2018  šestistovka - poslední focení

St, 7.11.2018  zase on-line :-) ...
_____Trvalo to dlouho, ale dočkal jsem se ... už mám zase internet ... takže ... jedeme dál :-) ...

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2019

 
     
  Ne, 31.3.2019  news
_____Tak jsem zase (po delší odmlce) doplnil deník ... Njn ... já už jinej nebudu :-) ... soráč ...

Po, 22.4.2019  news
_____Tak už máme duben ... nejvyšší čas aktualizovat knihu návštěv (tj. archivovat rok 2018) :-))) ... Btw. Veselé Velikonoce :-) ...

Út, 18.6.2019  nová havěť
_____Aneb na návštěvě v ZOO Braník ... (více viz deník)

So, 13.7.2019  nová karta v atlasu
_____Věřte nevěřte ... právě jsem dokončil kartu pro drápatečky :-) ... (vau :-) ...

Út, 16.7.2019  nová havěť i rostliny
_____Tak jsem se dnes opět stavil v ZOO Braník :-) ... (více viz deník)

, 19.7.2019  adios skaláry, adios thorakáti
_____Ode dneška už nemám ani skaláry, ani thorakáty ... (více viz deník)

Po, 22.7.2019  nové fotky
_____Nasekal jsem pár nových fotek. Roztřídil jsem to na 3 stránky : akvárka, živočišstvo a rostlinstvo.

St, 24.7.2019  menší aktualizace názvů nádrží
_____Nádrž 400 litrů v pracovně jsem přejmenoval na čtyřstovku (páč už dávno není v pracovně) (je v kuchyni) (a brzy už nebude vůbec nikde).
_____Nádrž 200 litrů v předsíni jsem přejmenoval na dvoustovku (páč už není v předsíni) (je v pracovně :-) (ale v jiné - pražské)
_____Šedesátky se pořád jmenují šedesátky ... a pořád jsou tam, kde byly - pod dvoustovkou ... (a tudíž jsou /spolu s ní/ v pracovně) ...

So, 27.7.2019  aktualizace
_____Nezůstalo jen u přejmenování dalších /nových/ nádrží ... rovnou jsem je i zaktualizoval : jednak jsem doplnil změny v živém inventáři a technice a druhak jsem doplnil deníky všech nádrží (z hlavního deníku) (tedy deníku šestistovky) (který ve skutečnosti funguje jako deník všeho :-) ...

Čt, 1.8.2019  web more user friendly
_____1) Vymyslel jsem nový přehled akvárií (snad to potěší ty z vás, kteří si stěžovali na horší orientaci na stránkách) (staré vs. nové nádrže). Sice to trochu upozadilo bývalou hlavní nádrž a její velmi podrobnou prezentaci (nic tak podrobného už nestvořím), ale co nadělám ...
_____2) Chtěl jsem zvětšit písmo v hlavním menu, (aby bylo lépe čitelné na smarphonech), leč chyba lávky ... žádná změna ... Smartphony si totiž s velikostí písma dělají, co chtějí (a já netuším, co s tím). Tak jsem si (alespoň trochu) vypomohl velkým tiskacími písmeny :-) ...

St, 14.8.2019  další upgrade mapy stránek
_____Mapa stránek zaktualizována (a také je zase o něco víc přátelštější k uživatelům smartphonů) (aspoň doufám :-) ...

Ne, 25.8.2019  nové karty v atlasu
_____V atlasu přibyly nové karty : Limnophila aquatica a Sewellia lineolata.

Ne, 1.9.2019  aktualizace atlasu
_____K dnešnímu dni jsou zaktualizovány karty všech živočichů, kteří momentálně plavou v některém z mých akvárek. Na řadě je havěť, kterou už nemám a pak samozřejmě rostliny ... (Aktualizuju deníky i grafickou podobu karet) ...

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2020

 
     
  zero (sorry)  
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2021

 
     
  Út, 9.11.2021  čau lidi
_____Hi everyone ... I'm back ... the show must go on :-) ...

St, 10.11.2021  postupná aktualizace
_____Trochu jsem překopal stránku MOJE AKVÁRKA ... rozdělení na staré a nové nádrže jsem změnil na přehlednější Svoboda nad Úpou, Litvínov, Praha ... Taky postupně mažu ze stránek reklamu na to moje podnikání (moc se to nepovedlo - něco víc k tomu napíšu v deníku) (možná) :-) ...

Čt, 11.11.2021  postupná aktualizace II
_____Aktualizoval jsem stránku "o webu" ... zejména statistiky návštěv. Návštěvnost šla samozřejmě do kopru - jednak se tu dva roky nic nedělo, druhak, tomu bambilionu facebookových akvaristických skupin můžou osobní akvastránky tohoto typu jen těžko konkurovat ... Připadám si jako dinosaurus, kterej prostě nechce chcípnout :-) - AkvaNet, AquaSat, Astrid, Dadmanovo, Luckyho, Perníkovo a Rosíkovo akvárium, Moje-akvarium.net a další ... všechno mrtvé (zrušené nebo dávno neaktualizované) stránky ...
_____Pomalinku (přednostně) aktualizuju stánky o dosud fungujících akváriích (dvoustovka a šedesátky) ...

Pá, 12.11.2021  deník
_____Uzavřel jsem deník šestistovky ... RIP. Odteď už budu aktualizovat jen deníky dvoustovky a šedesátek.

Po, 15.11.2021  kniha návštěv
_____Trochu jsem si pohrál s nastavením nové knihy návštěv ... byl to porod, ale : 1) vzkazy už jsou vidět celé ... 2) budu dostávat upozornění na nový vzkaz do emailu (což do teď nebylo, takže to vypadalo, že na vás totálně dlabu) ... 3) zaplatil jsem si verzi bez reklam ...

Pá, 19.11.2021  stonkovky
_____Aktualizace atlasu rostlin ... začal jsem od shora, takže jako první přišly na řadu stonkovky ... Není to jen o aktualizaci deníčků jednotlivých rostlin, především sjednocuju grafickou podobu jednotlivých karet, aby měly všechny stejnou fazónu ...

 
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2022

 
     
  zero (sorry)  
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
     
 

■  2023

 
     
  xxx  
     
 

[ zpět na začátek ]

 
     
     
     
     
 

 poslední záznam  (nejčerstvější novinky jsou na titulní stránce webu)

 
     
     
     
 

   |   ÚVOD   |   MOJE AKVÁRKA   |   LITERATURA   |   ODKAZY   |   ČLÁNKY   |   ATLASY   |   PORADNA   |   KNIHA NÁVŠTĚV   |   RŮZNÉ   |   NOVINKY   |  

30
 

   |   MAPA STRÁNEK   |   O WEBU   |   HOME   |   poslední aktualizace (této konkrétní stránky) : 10.09.2023   |  

30
  1052/20 + 2x24 20